mgr inż. Zuzanna Podgórska w finale FameLab już 25 kwietnia.

Uczestnicy i uczestniczki FameLabu mają po 3 minuty, by w zrozumiały i ciekawy sposób przedstawić wybrane przez siebie zagadnienie naukowe. Opowiedzą m.in. o kosmicznej ładowarce, najbardziej śmiercionośnym stworzeniu na Ziemi, poznawaniu największych tajemnic natury i budownictwie z papieru.

W finale weźmie udział 10 osób z 10 polskich uczelni i instytutów badawczych: Alexandra Dobosz z Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie, Renata Ferduła z Politechniki Poznańskiej, Adam Gryc z Politechniki Śląskiej, Natalia z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, dr inż. Jerzy Łątka z Politechniki Wrocławskiej, dr inż. Mariusz Madej z Uniwersytetu Jagiellońskiego, Zuzanna Podgórska z Politechniki Warszawskiej, Paweł Sobczuk z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Maciej Trzebiński z Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie oraz dr inż. Anna Żywicka z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Wszystkie wystąpienia ocenią jurorzy i jurorki: Irena Cieślińska – dyr. programowa Centrum Nauki Kopernik, prof. Magdalen Fikus – biolożka molekularna, popularyzatorka nauki, prof. Zbigniew Nawrat – naukowiec, wynalazca, pionier robotyki medycznej i metod planowania operacji oraz dr Tomasz Piekot – językoznawca i komunikolog. Jury będzie zwracać szczególną uwagę na zawartość merytoryczną prezentowanych zagadnień, jasność przekazu oraz charyzmę i atrakcyjność wystąpienia.

Niestety Zuzanna Podgórska nie zdobyła nagrody na FameLab, ale naszym zdaniem to jawna niesprawiedliwość, bo... co tu dużo kryć... po prostu była najlepsza <3

A oto jej występ pt.  "Emanacja - szlachetny duch radu"