Specjalny numer czasopisma "Materials" na temat czujników fotonicznych

Dr hab. Piotr Lesiak, prof. ucz., Guest Editor wydania specjalnego (Special Issue) w czasopiśmie Materials (140 pkt, IF 3.057) zaprasza do nadsyłania manuskryptów. Tematyka numeru ”Recent Advances in Photonic Sensors”. Termin nadsyłana artykułów 30 września 2021.

Prof. Zbroszczyk wśród laureatów konkursu SONATA BIS

Prof. Hanna Zbroszczyk zrealizuje projekt "Eksploracja Diagramu Fazowego QCD Silnie Oddziałującej Materii w Eksperymentach HADES i CBM w GSI/FAIR" finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu SONATA BIS.

Artykuł ekspercki "point of view" prof. P. Magierskiego w czasopiśmie APS

W internetowym wydaniu Physics pojawił się artykuł "Point of view", którego autorem jest prof. Piotr Magierski z naszego Wydziału. Artykuł zatytułowany jest "Najmniejszy obwód nadciekły w naturze".

Publikacja pracownika naszego Wydziału w Nature Physics!!!

Artykuł „Odpowiedź topologiczna wywołana wzmocnieniem poprzez dostosowane oddziaływania dalekiego zasięgu” dr inż. Paweł Jung z Wydziału Fizyki PW miał okazję przygotować dzięki współpracy z zespołem prof. Demetriosa Christodoulidesa z University of Central Florida (USA) i prof. Mercedeh Khajavikhan z University of Southern California (USA) w ramach grantu naukowego Ministerstwa Edukacji i Nauki „Mobilność Plus”. W pracy po raz pierwszy zaimplementowano w fotonice model Haldane’a z 1988 r.