Festiwal Młodych Inżynierów — zobacz, zrozum, skonstruuj!

Grafika przedstawiająca dziewczynkę i chłopca w inżynierskich kaskach ochronnych

Młodzi inżynierowie są #zawszeciekawi!

Jeszcze nie studiujesz, ale już wiesz, że chcesz zostać inżynierem? Dobry wybór — podczas wydarzenia organizowanego w ramach 26. Festiwalu Nauki zobaczysz z bliska inżynierski świat i staniesz się jego częścią. Przeprowadzisz doświadczenia, zdobędziesz specjalne umiejętności i wcielisz się w speca od elektromobilności. Zapraszamy 24 września do gmachu Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej!

Podczas naukowej imprezy siÅ‚y poÅ‚Ä…czÄ… wydziaÅ‚y Fizyki, Inżynierii MateriaÅ‚owej, Mechaniczny Technologiczny, Mechatroniki oraz ZarzÄ…dzania. Każdy z nich przygotowaÅ‚ specjalne wyzwania, dziÄ™ki którym wykorzystasz swoje zdolnoÅ›ci i zdobÄ™dziesz szereg nowych sprawnoÅ›ci.

W auli Gmachu Fizyki znajdziesz pięć stanowisk — to tam odbędą się eksperymenty, tam również będzie okazja do rozwiązania naukowych łamigłówek i konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin, którzy odpowiedzą na pytania i wyjaśnią nawet najbardziej skomplikowane procesy.

Poziom trudności został pomyślany tak, żeby każdy, niezależnie od wieku, był gotów sprostać festiwalowym zadaniom. Przygotowaliśmy m.in.:

• wyÅ›cigi Lego Boost i przejażdżkÄ™ prawdziwym robotem,
  • jeszcze wiÄ™cej robotów — kroczÄ…cych i "produkcyjnych",
  • skÅ‚adanie Lego-ciężarówek i rozgryzanie procesu produkcji,
  • wytwarzanie owocowo-warzywnego prÄ…du i energii ze sÅ‚oÅ„ca i wody,
  • lewitacjÄ™ magnetycznÄ…,
  • różne metody druku 3D,
  • grÄ™ w metale i rozpoznawanie najprawdziwszego zÅ‚ota.

Podczas wydarzenia spotkasz też studentów z kół naukowych, między innymi zespół CMYK i CIM, czyli młodych speców od poligrafii i komputerowej integracji produkcji. Wykorzystaj okazję, żeby porozmawiać z nimi i zapytać o tajniki studenckiego życia na PW!

Impreza potrwa od 10:00 do 15:00, wstęp wolny. Do zobaczenia!

Odwiedź stronę wydarzenia na Facebooku.

Pytania, wątpliwości? Napisz na adres www@fizyka.pw.edu.pl.

Logo Festiwalu Nauki