Weź udział w projektach informatycznych z CERN-HSF!

HEP Software Foundation

Chcesz odkryć ekscytujące projekty nad oprogramowaniem naukowym niezbędnym dla operacji eksperymentów w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN)? Chcesz rozwiązywać trudne wyzwania z dziedziny symulacji detektorów, dystrybucji, analizy i wizualizacji danych, rekonstrukcji trajektorii cząstek? Chcesz pracować w unikalnym środowisku open-source, gdzie możesz promować swoje własne pomysły w grupie obecnych kontrybutorów?

HEP Software Foundation ułatwia międzynarodową współpracę w Fizyce Wysokich Energii (HEP), w projektach nad oprogramowaniem oraz przetwarzaniem danych. Bierzemy udział w programie Google Summer of Code 2022, promując wiele naukowych projektów, zgłoszonych przez światowej klasy laboratoria naukowe, instytucje, i uniwersytety.

  

Dołącz do jednego z projektów dostępnych na naszej stronie HSF GSoC. Zaprojektuj swój własny projekt wakacyjny bazują na naszych pomysłach, skontaktuj się z enntuzjastycznymi opiekunami i daj im się poprowadzić przez tą letnią przygodę!

 

Jeśli jesteś zainteresowany, przeczytaj instrukcje dla studentów, a także zasoby GSoC.  Od 7 marca możesz się kontaktować z mentorami, żeby omówić Twoje pomysły na projekt.