Zburz mury w 3 minuty

Grafika przedstawiająca scenę konkursu Falling Walls Lab

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Falling Walls Lab Warsaw, w którym można przedstawić swój własny pomysł na pokonanie ograniczeń istniejących w branży technologicznej, gospodarce, społeczeństwie czy nauce. Nabór zgłoszeń potrwa do 15 sierpnia. Finał już we wrześniu na Politechnice Warszawskiej.

Idea konkursu

Fundacja Falling Walls działa na rzecz tych, którzy mają pomysły i energię do wprowadzania pozytywnych zmian w różnorodnych sferach naszego życia. Odpowiedzi na pytania kluczowe dla rozwoju społeczeństw przygotowują doktoranci, naukowcy, założyciele start-upów i innowatorzy z całego świata.

Kto może wziąć udział?

Studenci programów licencjackich i magisterskich, doktoranci, doktorzy, osoby rozpoczynające karierę zawodową oraz przedsiębiorcy spełniający minimum jeden z wymogów formalnych:

  • status studenta i/lub aktualnie staż podoktorski,
  • uzyskanie tytuł licencjata maksymalnie 10 lat temu (po 01.01.2012 roku),
  • otrzymanie tytuł magistra maksymalnie 7 lat temu (po 01.01.2015 roku),
  • doktoryzowanie się nie więcej niż 5 lat temu (po 01.01.2017 roku).

Jak się zgłosić do konkursu?

Wystarczy do 15 sierpnia przesłać formularz zgłoszeniowy dostępny pod tym adresem.

Uwaga — ci, którzy zapiszą się do 30 czerwca włącznie, otrzymają książkę „Sztuka promocji nauki. Praktyczny poradnik dla naukowców” i zaproszenie na szkolenie z zakresu wystąpień publicznych, budowania wizerunku i widoczności.

Wskazówki

Podczas warszawskiego finału jury z udziałem przedstawicieli środowisk akademickich i biznesowych oceni prezentację na podstawie kilku kryteriów: innowacyjności pomysłu, jego wagi i tego, jak bardzo prezentacja jest przekonująca. Przed przygotowaniem wystąpienia warto skorzystać z krótkiego poradnika, który przygotowali organizatorzy.

Inicjatorem i organizatorem Falling Walls Lab Warsaw jest firma pro science.