Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR. Od elektroniki do programowania

Okładka podręcznika "Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR. Od elektroniki do programowania"

Właśnie ukazała się monografia pt. "Wprowadzenie do mikrokontrolerów AVR. Od elektroniki do programowania" autorstwa pracowników naukowych Wydziału Fizyki PW.

To obszerny podrÄ™cznik omawiajÄ…cy w sposób przekrojowy zagadnienia zwiÄ…zane z opracowaniem elektroniki i programowaniem mikrokontrolerów AVR w jÄ™zyku C. Przeznaczony jest zarówno dla poczÄ…tkujÄ…cych jak i zaawansowanych, dla hobbystów, studentów oraz naukowców.

Link do strony wydawnictwa:

Publikacja zawiera m.in.:

• Opis podstawowych elementów elektronicznych i ich oznaczeÅ„
  • Porady, jak czytać noty katalogowe i schematy elektroniczne, a także jak rozwiÄ…zywać problemy
  • Wskazówki, jak poprawnie wykonywać pomiary multimetrem i oszacować bÅ‚Ä™dy pomiarowe
  • Instrukcje, jak lutować i rozlutowywać elementy, wykonać zasilanie, podÅ‚Ä…czyć programator i taktować mikrokontroler
  • CharakterystykÄ™ Å›rodowisk programistycznych
  • Omówienie modułów mikrokontrolera (rejestry, liczniki, magistrale komunikacyjne I2C, SPI, USART, przetwornik analogowo-cyfrowy ADC, obsÅ‚uga pamiÄ™ci EEPROM), a także magistrali 1-Wire
  • Podstawy programowania mikrokontrolerów (przesuniÄ™cia bitowe, system heksadecymalny, typy danych, kod uzupeÅ‚nieÅ„ do dwójki itp.)
  • Kody źródÅ‚owe w jÄ™zyku C dla mikrokontrolerów ATmega8/16/32, ATmega48/88/168/328, a czasami nawet dla ATtiny13
  • Podpowiedzi, jak szukać bÅ‚Ä™dów w programie (debugowanie) oraz omówienie komunikatów o bÅ‚Ä™dach
  • 14 gotowych zastosowaÅ„ wraz z peÅ‚nymi kodami źródÅ‚owymi (wyÅ›wietlacze LCD, 7-segmentowe, silniki krokowe, serwomechanizmy, czujniki gazów, temperatury i wilgotnoÅ›ci, zegary czasu rzeczywistego RTC)
  • Techniczny sÅ‚owniczek angielsko-polski