Dr Anna Łapińska w finale Falling Walls Lab Warsaw

Zdjęcie dr Anny Łapińskiej

Dr Anna Łapińska, fot. CZIiTT PW

Występ naszej badaczki już 15 września w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Falling Walls Lab to konkurs, którego uczestnicy prezentują pomysły umożliwiające rozwiązanie realnych problemów technologicznych, gospodarczych, naukowych, a także społecznych. Niezależnie od tego, jak złożony jest problem i jak pracochłonne ma być jego rozwiązanie, finaliści Falling Walls Lab muszą opisać swoją koncepcję w przystępnej, zaledwie trzyminutowej prezentacji, którą przedstawiają przed publicznością.

Do finału polskiej edycji konkursu zostało zakwalifikowanych 20 osób. W tym gronie znalazła się dr Łapińska, na co dzień związana z Zakładem Badań Strukturalnych Wydziału Fizyki PW. Jaki temat poruszy w swojej prezentacji? — Opowiem o nowej generacji wielofunkcyjnych materiałów, które mogą znaleźć zastosowanie w lotnictwie i przemyśle kosmicznym. Chcę przedstawić ideę, która łączy innowacyjne rozwiązania inżynierskie z troską o środowisko — mówi nasza badaczka.

Koncepcja ma związek z pracą naukową dr Łapińskiej, która jest laureatką programu LIDER dla młodych naukowców. W jego ramach opracowuje technologię produkcji wielofunkcyjnych nanokompozytów polimerowych do wykorzystania w statkach powietrznych i kosmicznych.

Występ naszej reprezentantki będzie można obejrzeć na żywo. Wejściówki są dostępne na stronie app.evenea.pl do 12 września.

Do grona finalistów dołączyła również nasza doktorantka, Priyanka Roy Chowdhury. Szczegóły jej prezentacji już wkrótce.