Aktualności

Udany eksperyment synchrotronowy w Diamond Light Source

Dr inż. Przemysław Dzięgielewski (w tle) i prof. Jerzy Antonowicz podczas prac w Diamond Light Source

Duet naszych badaczy, dr inż. Przemysław Dzięgielewski i prof. Jerzy Antonowicz, ma za sobą owocny pobyt w brytyjskim Didcot, siedzibie jednej z najnowocześniejszych placówek synchrotronowych na świecie.

Ostatni dzień na złożenie dokumentów

Zdjęcie dokumentów leżących na segregatorze

Do 12 września włącznie zarejestrowani kandydaci mogą składać dokumenty wymagane w rekrutacji na studia II stopnia.

Festiwal Młodych Inżynierów powraca!

upominki dla uczestników Festiwalu Młodych Inżynierów

W sobotę 16 września zapraszamy na wydarzenie organizowane w ramach 27. Festiwalu Nauki. Pięć wydziałów PW znowu połączy siły, żeby młodszym i starszym pokazać różnorodność inżynierskiego świata i zaprosić do wspólnego odkrywania jego możliwości.

Warsztaty inaugurujące działalność Sieci Centrów Doskonałości XFEL

logo XFEL

Instytut Fizyki PAN zaprasza na spotkania, które odbędą się 14-15.09.2023 w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W trakcie warsztatów zaprezentowane zostaną najnowsze prace naukowe prowadzone z użyciem rentgenowskich laserów na swobodnych elektronach – XFEL.

Wyniki pracy inżynierskiej naszego studenta opublikowane w Crystals

logo czasopisma naukowego Crystals

Najważniejsze wyniki zgromadzone przez Pawła Polaka podczas realizacji jego pracy inżynierskiej przygotowanej pod opieką naukową dr. hab. inż. Tomasza Pietrzaka ukazały się w czasopiśmie Crystals (IF = 2.7). 

Przedłużone zapisy na studia II stopnia

Zdjęcie dokumentów leżących na segregatorze

Kandydaci mają czas na rejestrację do 11 września, a już zarejestrowane osoby powinny dostarczyć wymagane dokumenty do 12 września włącznie.

Są widoki na elektronikę 2D w skali przemysłowej

abstrakt graficzny

Publikacja grupy dr. inż. Jakuba Sitka w ACS Applied Materials & Interfaces

Wakacje w CERNie

Dziekan Wojciech Wróbel wraz z naukowcami i studentami Wydziału Fizyki PW

Między czerwcem a wrześniem w największym europejskim ośrodku badań jądrowych CERN łatwo trafić na reprezentantów Wydziału Fizyki PW. Nasi naukowcy i studenci biorą czynny udział w zbieraniu i analizowaniu danych do kilku ważnych eksperymentów.

Wyniki prac naszych fizyków w Journal of Power Sources

Okładka czasopisma naukowego Journal of Power Sources

W specjalnym numerze czasopisma naukowego poświęconego elektrochemicznej konwersji energii opublikowano nową pracę zespołu dr. hab. inż. Tomasza Pietrzaka zrealizowaną we współpracy z Uniwersytetem Wileńskim. 

Współpraca Polskich Elektrowni Jądrowych z PW

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska – Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Łukasz Młynarkiewicz – p. o. prezesa Polskich Elektrowni Jądrowych, prof. Krzysztof Zaremba – Rektor PW, Adam Guibourgé-Czetwertyński – Wiceminister klimatu i środowiska

Wymiana doświadczeń, opracowanie wspólnych programów stypendialnych i staże dla najlepszych studentów to główne obszary przyszłej współpracy Polskich Elektrowni Jądrowych (PEJ) i Politechniki Warszawskiej, którą zapowiada umowa podpisana 7 sierpnia 2023 r.