Aktualności
Wyniki prac naszych fizyków w Journal of Power Sources
W specjalnym numerze czasopisma naukowego poświęconego elektrochemicznej konwersji energii opublikowano nową pracę zespołu dr. hab. inż. Tomasza Pietrzaka zrealizowaną we współpracy z Uniwersytetem Wileńskim.
Współpraca Polskich Elektrowni Jądrowych z PW
Wymiana doświadczeń, opracowanie wspólnych programów stypendialnych i staże dla najlepszych studentów to główne obszary przyszłej współpracy Polskich Elektrowni Jądrowych (PEJ) i Politechniki Warszawskiej, którą zapowiada umowa podpisana 7 sierpnia 2023 r.
Zapisy na studia II stopnia
Od 1 do 28 sierpnia można się rejestrować na stacjonarne studia magisterskie rozpoczynające się w październiku. Zapisy odbywają się w systemie IRK.
Druga tura rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na kierunku Fizyka Techniczna
Informujemy, że ze względu na dużą liczbę kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani w Turze 1 rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia, otwieramy Turę 2 zapisów na te studia. Rejestracja kandydatów na kierunki studiów prowadzone w Warszawie – od 1 do 28 sierpnia. Decyzje o kwalifikacji zostaną podjęte 1 września.Sieci neuronowe od podszewki — warsztaty
Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w tę sobotę (15 lipca) o 11.00 w sali 111 Gmachu Fizyki. Zajęcia poprowadzi dr inż. Marcin Kryński.
Dwa sukcesy w konkursie CyberSummer@WUT-3
Granty badawcze na realizację projektów otrzymali Kordian Makulski i Kamil P. Orzechowski.
Superkomputer LUMI i kwantowe fenomeny
Dr hab. inż. Gabriel Wlazłowski, prof. PW, wykorzystał możliwości superkomputera LUMI do zaawansowanych badań z zakresu mechaniki kwantowej. Nasz badacz właśnie zakończył projekt Turbulent Dynamics in Superfluid Fermi Systems prowadzony w ramach konkursu na pilotażowe granty obliczeniowe realizowane z wykorzystaniem infrastruktury najpotężniejszego europejskiego superkomputera.
Nasz fizyk w składzie delegacji do UNSCEAR
W czerwcu do Wiednia zjechali członkowie stałego komitetu ONZ zajmującego się monitorowaniem danych dotyczących skutków działania promieniowania jonizującego. W składzie delegacji polskiej znalazł się dr inż. Krzysztof W. Fornalski, który pełni rolę zastępcy jej przewodniczącego.