Pozostałe przedmioty

Studia to okres wszechstronnego rozwoju.

Wychowanie fizyczne

Politechnika Warszawska dba nie tylko o rozwój intelektualny ale także o rozwój fizyczny i kulturalny swoich studentów. Oferty zajęć z wychowania fizycznego jest bardzo obszerna i na pewno znajdziesz coś dla siebie: od wędrówek pieszych, siatkówkę, koszykówkę, aerobik, kończąc na wyjazdach na narty, kajaki czy sztukach walki. Podobnie jest z przedmiotami humanistycznymi – oferta jest różnorodna i zmienia się co roku: filozofia, psychologia, negocjacje, czy podstawy prawa to tylko niektóre z przedmiotów proponowanych na naszym wydziale. A jeśli żaden z nich nie pokrywa się z Twoimi zainteresowaniami – możesz dowiedzieć się, jakie przedmioty realizowane są na innych wydziałach i tam realizować ten przedmiot.

 Języki obce

Nasza uczelnia dba o to, by jej absolwenci byli konkurencyjni na rynku pracy. Dlatego też w trakcie studiów każdy student musi zdać egzamin B2 z języka obcego. Na początku studiów będziesz musiał napisać test, który sprawdzi Twoje umiejętności z języka obcego i przydzieli Cię do grupy na odpowiednim poziomie. Możesz zrealizować wszystkie godziny języka na zajęciach, które pozwolą Ci porządnie przygotować się do egzaminu B2. Jeśli czujesz się na siłach,  możesz przystąpić od razu do egzaminu B2. Niewykorzystane godziny możesz wykorzystać wtedy na lektoraty z tego samego języka na wyższym poziomie, bądź realizować nowy język wybrany z bogatej oferty studium języków obcych (do wyboru masz m.in. francuski, rosyjski,  hiszpański, japoński ).  

 Chemia

Chemia z fizyką przenikają się wzajemnie i często trudno jest jednoznacznie wyznaczyć granicę między tymi dwoma naukami – zwłaszcza, jeśli rozważamy właściwości i naturę cząstek.

Przedmiot ten pozwoli Ci spojrzeć na otaczający nas świat okiem chemika. Dzięki niemu poznasz budowę i właściwości związków chemicznych oraz wykorzystasz tę wiedzę w praktyce. Podczas laboratorium będziesz miał możliwość mieszania różnych związków chemicznych i obserwowania reakcji, jakie między nimi zachodzą. Zdobędziesz także umiejętność zapisu obserwacji doświadczalnych.