Zbiórka dla Ukrainy

Zdjęcie dłoni

fot. freepik / jcomp

Prowadzimy zbiórkę dla dzieci i cywilów z obwodu zaporoskiego — mieszkańców, którzy nie zdecydowali się na opuszczenie swoich domów, jak i uchodźców wewnętrznych z pobliskich regionów, w których życie uniemożliwiła rosyjska agresja zbrojna.

Aktualizacja

Zbiórka trwa nadal! Do 20 grudnia przyjmujemy dary rzeczowe — specjalny pojemnik można znaleźć przy szatni w Gmachu Fizyki.

Agregat, na który zbieraliśmy środki, został już zamówiony. Nadwyżka ze zbiórki zostanie przeznaczona na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla osób wspieranych przez punkt „Solidarni″.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

Akcję koordynują dr inż. Agnieszka Siemion oraz dr hab. inż. Mirosław Szyłak-Szydłowski, prof. PW — koordynatorzy wydziałowej i uczelnianej pomocy dla Ukrainy. Wsparcie kierują do żony żołnierza Armii Ukraińskiej, która niesie pomoc dzieciom i dorosłym ze swojego okręgu.

Jakich darów potrzebujemy?

• żywnoÅ›ci dla dzieci 1-4 lat (kaszki, sÅ‚oiczki, tubki etc.),
  • żywnoÅ›ci o dÅ‚ugim terminie przydatnoÅ›ci (konserwy w puszkach, sÅ‚oikach, dania bÅ‚yskawiczne, kawa, herbata, cukier, sÅ‚odycze),
  • poduszek, koÅ‚der,
  • Å›piworów (20 sztuk),
  • niedużych koców polarowych (do zawijania i transportowania dzieci),
  • kompletów dresowych dla rannych cywilów w szpitalach (dzieci/kobiety/osoby starsze),
  • powerbanków 20 000 mAh,
  • agregatów 2-3 kW (2 sztuki),
  • baterii, latarek, latarek czoÅ‚owych.

Gdzie sÄ… zbierane dary?

Specjalny pojemnik znajduje siÄ™ przy szatni w Gmachu Fizyki.

Do kiedy trwa zbiórka?

Do 30 listopada włącznie. Po tym terminie zadbamy o bezpieczny transport wszystkich przekazanych darów.

Uwaga! Jednocześnie prowadzimy zbiórkę pieniężną na agregat prądotwórczy. Puszka na datki znajduje się w sekretariacie w Gmachu Fizyki, a na terenie południowym — w p. 319 (Laboratorium Fizyki I).