Pierwszy Festiwal Młodych Inżynierów za nami

Zdjęcie uczestników Festiwalu Młodych Inżynierów

Zadania festiwalowe rozwiązywało z nami niemal 200 młodych inżynierów

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i stawili czoła serii inżynierskich wyzwań!

To była wyjątkowa sobota — 24 września w Auli Gmachu Fizyki po raz pierwszy odbył się Festiwal Młodych Inżynierów, impreza organizowana w ramach Festiwalu Nauki. Siły połączyło pięć wydziałów: Wydział Fizyki, Wydział Inżynierii Materiałowej, Wydział Mechaniczny Technologiczny, Wydział Mechatroniki oraz Wydział Zarządzania. Każdy z nich przygotował specjalne wyzwania, dzięki którym uczestnicy mogli wykorzystać swoje zdolności i zdobyć szereg nowych umiejętności.

Po przekroczeniu progu wydziału każdy uczestnik dostawał specjalną kartę. Po przejściu serii zadań przygotowanych przez wszystkie jednostki zdobywał specjalną pieczątkę — zebranie pięciu „sprawności inżyniera” gwarantowało dyplom i upominek.

Karta sprawności inżynierskich

Młodsi i starsi uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z ciekawymi i niezwykle angażującymi tematami: rozpoznawaniem metali, programowaniem robotów, wytwarzaniem prądu z alternatywnych źródeł energii, drukiem 3D czy lewitacją magnetyczną. Pracownicy i studenci PW wyjaśniali w prosty sposób skomplikowane zjawiska i zachęcali do prowadzenia własnych poszukiwań i pierwszych badań.

Stanowisko studentów Wydziału Fizyki

Nasi studenci zdradzili sposoby na stworzenie owocowo-warzywnych baterii

Podczas wydarzenia aktywne były nie tylko dzieci i młodzież, ale również ich rodzice — z nauki można czerpać radość w każdym wieku!

Za wspólnie spędzony festiwalowy dzień dziękujemy i mamy nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie.

Dobrze się bawiłe/aś podczas Festiwalu Młodych Inżynierów? Oddaj głos na nasze wydarzenie!