Aktualności
Wykład noblisty na Wydziale Fizyki
Obejrzyj zapis spotkania z prof. M. Stanleyem Whittinghamem
Jak dobrze wykorzystać defekt
Materiały 2D to jedna z większych nadziei współczesnej elektroniki. W badaniach dr inż. Karoliny Czerniak-Łosiewicz uwaga jest skupiona na dwuwymiarowych dichalkogenkach metali przejściowych, które mogą być wykorzystane w optoelektronice: tworzeniu fotodetektorów, pamięci lub urządzeń imitujących działanie neuronów z wykorzystaniem światła. Kluczem jest umiejętne wprowadzenie defektów strukturalnych za pomocą łagodnej obróbki plazmą.
Studia z Indywidualną Opieką Naukową
Czym jest ION? To program Indywidualnej Opieki Naukowej dla studentów, którzy chcą wyjść poza ramy standardowej edukacji i uczestniczyć w pracach badawczych pod okiem naukowców z Wydziału Fizyki PW. Już 18 listopada odbędzie się spotkanie informacyjne dla zainteresowanych taką formą studiowania.
Seminarium Fizyki Fazy Skondensowanej
W czwartek 17 listopada dr hab. inż. Paweł Zabierowski wygłosi referat „Od ogniwa słonecznego do memrystora, czyli czy spinel CdIn2S4 jest dobry na wszystko?”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 12.15 do Audytorium Gmachu Fizyki.
Nasi badacze w gronie najczęściej cytowanych
W zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021 znaleźli się naukowcy związani z Wydziałem Fizyki Politechniki Warszawskiej.
Zagłosuj na Nauczyciela Roku
W konkursie „Polska Times”, i.pl oraz Nasze Miasto został nominowany dr hab. inż. Teodor Buchner.
Wyraź swoją opinię
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej zmian na Wydziale Fizyki PW.
Urok detalu
Na Politechnice Warszawskiej pojawiło się wyjątkowe urządzenie oferujące nieprzeciętne możliwości — to drukarka Nanoscribe Photonic Professional GT2, która pozwala wytwarzać obiekty trójwymiarowe w bardzo dużej rozdzielczości.