Logo

Aktualności

Pracownik naszego Wydziału: dr Kazuyuki Sekizawa otrzymał prestiżową nagrodę

//
Prestiżową nagrodę RIBF (Radioactive Isotope Beam Factory) za rok 2017 otrzymali dr Kazuyuki Sekizawa (Faculty of Physics, Warsaw University of Technology) i dr Jin Wu (Argonne National Laboratory) za wybitny wkład do zagadnień fizycznych badanych w RIBF. Dr Kazuyuki Sekizawa otrzymał nagrodę na podstawie pracy doktorskiej “Multinucleon Transfer Reactions and Quasifission Processes in Time-Dependent Hartree-Fock Theory” (University of Tsukuba in 2015) Serdecznie gratulujemy!

Nowa publikacja w Physical Review Letters (IF=8.462)

//
Grupa prof. Piotra Magierskiego opublikowała wyniki swoich badań nad znaczeniem nadciekłości w niskoenergetycznych reakcjach jądrowych w renomowanym czasopiśmie Physical Review Letters. Serdecznie gratulujemy!

Wyniki II tury rekrutacji na nasz Wydział

//
Serdecznie witamy w naszej społeczności akademickiej nowych studentów I roku. Już wkrótce przekonacie się w jak miłej i przyjaznej atmosferze można studiować oraz jak fascynująca i inspirująca może być fizyka. Zachęcamy Was do uczestnictwa w obozie roku zerowego o którym informacje pojawią się wkrótce a od października do wstępowania do kół naukowych i kandydowania do Samorządu Studentów. Czas studiów to bowiem czas dla Was - szansa na rozwój, którą sami musicie wykorzystać. II tura do 21 lipca!

Konkurs na artykuł popularnonaukowy

//
Redakcja miesięcznika „Forum Akademickie” ogłasza XIII konkurs na artykuł popularnonaukowy: SKOMPLIKOWANE I PROSTE. MŁODZI UCZENI O SWOICH BADANIACH. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 35. roku życia: pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczych oraz doktoranci.

Sukces naszych studentek w programie "Najlepsi z najlepszych"

//
Studentki naszego wydziału p. Joanna Starobrat i p. Paula Kochańska uzyskały wsparcie finansowe w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą "Najlepsi z najlepszych". Projekty "Uczestnictwo studentów Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej w prestiżowych konkursach na najlepsze prace naukowe z zakresu optyki oraz fotoniki." oraz "Zgłoszenie studenckich dokonań z dziedziny holografii do prestiżowych konkursów przykonferencyjnych." sfinansują m.in. wyjazdy na najlepsze konferencje optyczne. Serdecznie gratulujemy!