Logo

Aktualności

Uroczystość zakończenia studiów

//
Co roku w styczniu spotykaliśmy się z absolwentami naszego wydziału na uroczystości zakończenia studiów, na której oficjalnie wręczane były dyplomy oraz absolwenci symbolicznie rzucali biretami.

Summer Student Program w GSI / FAIR

//
GSI Helmholtzzentrum für Schwerionenforschung oraz Facility for Antiproton and Ion Research (FAIR) w Darmstadt oferują możliwość uczestnictwa w Summer Student Program

Mazowiecka platforma technologii materiałowych i sensorycznych oraz zastosowań w konwersji i magazynowaniu energii, elektromobilności, lotnictwie oraz systemach autonomicznych

//
Wydział Fizyki będzie jednym z głównych beneficjentów projektów i współtworzyć będzie nowe laboratorium technologii materiałowych i sensorycznych. W laboratorium tym znajdować się będą najwyższej klasy aparatura umożliwiająca otrzymywanie układów cienkowarstwowych m.in. PLD i ALD oraz materiałów 2D i nanokompozytów. Uzupełnieniem urządzeń technologicznych będzie zaawansowana aparatura do charakteryzacji w tym SEM z mapowaniem 3D i możliwością detekcji Li oraz wysokorozdzielczy TEM z detekcją atomów oraz zestawy urządzeń dla prowadzenia prac z zakresu elektromobilności w tym systemy testowania pakietów bateryjnych.

Obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Anny Wróblewskiej

//
W dniu 29 stycznia 2021 roku o godzinie 13.00, w formie posiedzenia zdalnego za pośrednictwem platformy MS Teams, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr inż. Anny WRÓBLEWSKIEJ pt. „Wytwarzanie i badania właściwości fononowych i optycznych cienkich warstw z nanostruktur węglowych”