Logo

Aktualności

Konkurs na stanowisko doktoranta w projekcie naukowym

//
W związku z realizacją projektu: "Domieszkowane nanocząstkami ciekłokrystaliczne światłowodowy mikrostrukturalne o wysokiej efektywności przestrajania polem elektrycznym" (finansowanego przez NCN w ramach projektu OPUS) ogłoszony zostaje konkurs na stanowisko doktoranta.

Kolejna prestizowa nagroda dla naszego pracownika dr. Kazuyukiego Sekizawy

//
The 12th Seitaro Nakamura Prize for the recent article: "Microscopic description of production cross sections including deexcitation effects" Phys. Rev. C 96, 014615 (2017) has been awarded to dr Kazuyuki Sekizawa (Warsaw University of Technology)

Nowa praca zespołu ALICE w European Physical Journal C

//
W czasopiśmie European Physical Journal C (IF=5.331) ukazała się publikacja kolaboracji eksperymentu ALICE znajdujacego się na Wielkim Zderzaczu Hadronów w CERN, przedstawiająca wyniki badań otrzymane w całości przez grupę z Zakładu Fizyki Jądrowej naszego Wydziału (dr inż. M. Janik, dr inż. Łukasz Graczykowski, prof. Adam Kisiel), pt. "Insight into particle production mechanisms via angular correlations of identified particles in pp collisions at √s=7 TeV".

Oferty pracy dla doktorantów i młodych doktorów w projekcie Team-Tech

//
W związku z zaczynającym się wkrótce projektem Team Tech ogłaszamy nabór na trzy stanowiska badawcze.

Wyniki II tury rekrutacji na nasz Wydział

//
Serdecznie witamy w naszej społeczności akademickiej nowych studentów I roku. Już wkrótce przekonacie się w jak miłej i przyjaznej atmosferze można studiować oraz jak fascynująca i inspirująca może być fizyka. Zachęcamy Was do uczestnictwa w obozie roku zerowego o którym informacje pojawią się wkrótce a od października do wstępowania do kół naukowych i kandydowania do Samorządu Studentów. Czas studiów to bowiem czas dla Was - szansa na rozwój, którą sami musicie wykorzystać. II tura do 21 lipca!