Logo

Aktualności

Nasz wydział wiceliderem rankingu Perspektyw!

//
Najlepsze studia w Polsce dające tytuł inżyniera oraz magistra inżyniera wskazał pierwszy Ranking Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017. Oceniono 21 najpopularniejszych dyscyplin studiów technicznych. Ranking prezentuje 311 najlepszych programów studiów, które są prowadzone na 288 wydziałach w 26 polskich uczelniach akademickich. Wśród kierunków fizyka techniczna nasz wydział został wiceliderem tuż za WFiIS AGH.

Dziekan Wydziału Fizyki PW ogłasza konkursy na projekty badawcze dla młodych naukowców oraz dla doktorantów.

//
Do konkursów stosuje się zarządzenie nr 29/2012 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 26 IV 2012r. wraz z odpowiednimi załącznikami oraz wydziałowe regulaminy obowiązujące na Wydziale Fizyki PW. Wszystkie potrzebne informacje i wzory dokumentów znajdują się na wydziałowej stronie internetowej. Dokumenty należy składać w Sekretariacie Dziekana do dnia 31 maja 2017 r.

Konkurs na stanowisko adiunkta w Zakładzie Fizyki Układów Złożonych

//
Dziekan Wydziału Fizyki ogłasza konkurs na objęcie stanowiska adiunkta naukowo-dydaktycznego w Zakładzie Fizyki Układów Złożonych na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła podstawowe miejsce pracy w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 33 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym

Polskie Radio 24: Polacy chcą odkryć tajemnice nadciekłości i nadprzewodnictwa

//
Po raz pierwszy w historii polski zespół badawczy będzie pracował na największym europejskim superkomputerze Piz Daint w Szwajcarii. Cel obliczeń: odkrywanie tajemnic nadciekłości i nadprzewodnictwa w pewnych magicznych materiałach. Czy puka do naszych drzwi przełomowe, a może rewolucyjne odkrycie? W audycji Czas na Naukę mówił o tym dr inż. Gabriel Wlazłowski z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej – kierownik projektu.
  • 09.05.2017 Czas na Naukę: nadciekłość i nadprzewodnictwo. Gość: dr inż. Gabriel Wlazłowski z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.

Program letnich praktyk studenckich "Laboratorium fizyki cząstek elementarnych"

//
Praktyki mają na celu zachęcenie studentów fizyki i nauk pokrewnych do włączenia się w badania w zakresie fizyki cząstek elementarnych. Podczas trwania praktyk uczestnicy: zdobędą podstawowe wiadomości o fizyce cząstek elementarnych, zapoznają się z praktycznym użyciem języka C/C++, nauczą się statystycznej analizy danych z użyciem biblioteki ROOT oraz graficznej prezentacji wyników, będą pracować w grupie oraz pod indywidualną opieką pracownika naukowego.