Logo

Aktualności

Konkurs w ramach projektu PROM PW 2/II konkurs/krótkie formy kształcenia (5-30 dni) dla doktorantów/CWM/PROM PW 2/2020/1

//
W związku z udziałem Politechniki Warszawskiej w projekcie PROM PW 2 - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza drugi konkurs nr CWM/PROM PW 2/2020/1 dla doktorantów poniżej 40 roku życia w celu udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze. W ramach konkursu możliwe będzie sfinansowanie 45 wyjazdów i 5 przyjazdów doktorantów.Wnioski konkursowe w języku angielskim należy składać do dnia 2 marca 2020 r. do godz. 16.00 w siedzibie Centrum Współpracy Międzynarodowej, pokój 234, GG PW. Dodatkowo wersję elektroniczną wniosku należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.ółowe informacje, w tym regulamin i wniosek konkursowy wraz z załącznikami, można znaleźć na stronie CWM: https://www.cwm.pw.edu.pl/PROM-PW/PROM-PW-2/Konkursy/II-konkursInformacje dotyczące Programu PROM znajdują się na stronie NAWAhttps://nawa.gov.pl/instytucje/program-prom (Dokumenty z naboru 2019)

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Rafała Tarakowskiego

//
W dniu 27 lutego 2019 roku o godzinie 12:15 w sali nr 111, Gmach Fizyki Politechniki Warszawskie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej: Mgr. inż. Rafał Tarakowski

Warsztaty "ELI Day"

//
2 marca 2020 (poniedziałek), w Politechnice Wrocławskiej odbędą się jednodniowe warsztaty „ELI Day”. Są one poświęcone informowaniu i popularyzowaniu wśród polskich studentów, doktorantów i naukowców idei europejskiego projektu ELI (Extreme Light Infrastructure), realizowanego w Czechach, na Węgrzech i w Rumunii. Przedstawiciele ELI, będą prezentować perspektywy pracy i współpracy z ośrodkami naukowo-badawczymi instalującymi lasery impulsowe o ekstremalnych mocach. Jest to inwestycja o szerokim spektrum zaangażowanych zawodów (od informatyków, inżynierów elektroników, optoelektroników, mechaników, po fizyków podstwowców) Jest to bardzo dobra okazja do zapoznania się z możliwościami pracy i współpracy w tym projekcie. Uhonorowaniem tego wydarzenia będzie wykład Noblisty z fizyki (2018), „ojca chrzestnego” europejskiego projektu ELI, Profesora Gerarda Mourou, pod tytułem „Passion Extreme Light”. Szczegóły imprezy na stronie: https://pwr.edu.pl/eli-day.

Bal Karnawałowy "u fizyków"

//
W pięknej Auli Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75) w dn. 25 stycznia 2020 r. odbędzie się Bal Karnawałowy, inaugurujący uroczystości 100lecia powstania Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Rok Fizyki w Polsce.