Logo

Aktualności

Politechnika Warszawska w europejskim flagowym projekcie grafenowym

//
Politechnika Warszawska, reprezentowana przez Wydział Fizyki, jako jedyna polska uczelnia dołączyła do flagowego projektu Unii Europejskiej - Projektu Grafenowego - realizowanego w ramach programu „Nowe Technologie i Technologie Przyszłości” (FET). Pracami zespołu badawczego kierują dr hab. inż. Mariusz Zdrojek, prof. PW i dr inż. Włodzimierz Strupiński.

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

//
Dziekan i Rada Wydziału uprzejmie zapraszają na Inaugurację Roku Akademickiego 2018/2019 w dniu 1 października 2018 roku o godz. 14:00 w Audytorium Fizyki Politechniki Warszawskiej

"Fizyka w rysunkach" - nowa ciekawa książka w księgarniach

//
Wizualizacja zjawiska jest pierwszym krokiem ku jego zrozumieniu – z takiego założenia wychodzi autor Fizyki w rysunkach. Od prawa Archimedesa, przez model kopernikański, do ogólnej teorii względności, profesor Don Lemons prowadzi czytelnika ku zrozumieniu złożonych zagadnień fizycznych bez użycia wzorów matematycznych i skomplikowanych terminów. Zamiast nich przedstawia zestaw kanonicznych rysunków z rozległej literatury fizyki, które oświetla przystępnym esejem wyjaśniającym. Sięga przy tym do historii nauki, wyjaśnia nieporozumienia i wskazuje ukryte powiązania. Książka zainteresuje ciekawych świata czytelników w każdym wieku, nawet jeśli nie mają wiedzy matematycznej. Będzie też przydatna dla dydaktyków, którzy przy jej pomocy trafią do uczniów łatwiej, niż używając podręcznikowych definicji.

Publiczna obrona mgr. inż. Agaty Budaszewskiej

//
W dniu 25 września 2018 roku o godzinie 12:15 w sali nr 113, Gmach Fizyki Politechniki Warszawskiej, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej: Mgr inż. Agaty Budaszewskiej Tytuł rozprawy: ,,Przestrajalne struktury światłowodowe na bazie domieszkowanych ciekłych kryształów"

Ogłoszenie konkursu na objęcie stanowiska asystenta naukowo-dydaktycznego

//
Dziekan Wydziału Fizyki ogłasza konkurs na objęcie stanowiska asystenta naukowo-dydaktycznego w Zakładzie Optyki i Fotoniki na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła podstawowe miejsce pracy w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 33 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym