Żegnamy małego Aleksandra Wildowicza, syna naszego doktoranta, Sebastiana Wildowicza. Pogrzeb odbędzie się 5 grudnia na cmentarzu w Starosielcach (Białystok, ul. św. Andrzeja Boboli).
Publikacja w Physical Review X
Jak można spojrzeć na EKG z zupełnie innej perspektywy? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć prof. Teodor Buchner i dr inż. Tomasz Gradowski podczas I Sympozjum Innowacji Medycznych, które 13 grudnia odbędzie się na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.
Międzynarodowa grupa badaczy, w pracach której uczestniczył dr inż. Jakub Sitek, wyjaśniła, w jaki sposób można syntezować monokrystaliczny grafen w niskich temperaturach. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach czasopisma Angewandte Chemie.
Nagroda została przyznana za wyróżniającą się rozprawą doktorską.
Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu Quantum Technologies Seminar. Gościem najbliższego spotkania będzie dr hab. inż. Maciej Zgirski (Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk, MagTop). Zapraszamy 28 listopada o 12.15 do sali 111 Gmachu Fizyki, transmisja odbędzie się na platformie MS Teams.
Grupa studentek i studentów ostatniego semestru studiów inżynierskich razem z dydaktykami z naszego wydziału odwiedziła zakłady PCO S.A., czołowego polskiego producenta zaawansowanego sprzętu optoelektronicznego.
Zbiórka na leczenie i rehabilitację syna Sebastiana Wildowicza, naszego doktoranta, zakończona sukcesem. To także Państwa zasługa — fizykom i przyjaciołom naszego wydziału udało się zebrać aż 47 387 zł.
Dwójka naszych studentów, Wiktoria Szopa i Tymon Orłowski, razem z dr. inż. Marcinem Kryńskim odwiedziła polsko-niemieckie centrum badawcze, by wziąć udział w seminarium naukowym grupy zajmującej się uczeniem maszynowym w projektowaniu materiałów.