Za nami 71. sesja UNSCEAR, Komitetu Naukowego ONZ ds. Skutków Promieniowania Atomowego. Uczestniczył w niej dr hab. inż. Krzysztof Fornalski, który pełni rolę wiceprzewodniczącego polskiej delegacji.
Nasi fizycy kontynuują prace w Europejskim Ośrodku Badań Antyprotonów i Jonów (FAIR). Tym razem prowadzą badania w ramach przedsięwzięcia naukowego pod nazwą Compressed Baryonic Matter.
Od Wielkiego Wybuchu, poprzez fascynujący świat materii, antymaterii i cząstek elementarnych, aż do największych eksperymentów współczesności prowadzonych dzięki Wielkiemu Zderzaczowi Hadronów – zapraszamy w podróż po uniwersum CERN-u, czyli multimedialną wystawę Accelerating Science poświęconą Europejskiemu Ośrodkowi Badań Jądrowych.
Za nami kolejne święto nocnych marków. Tym razem nasi goście mieli okazję uczestniczyć w pokazach „Zobacz, dotknij i posłuchaj fizyki”.
Nowoczesna gospodarka nie może istnieć bez fizyki. O tym, jak wzmacniać nauki fizyczne, aby odblokować ich innowacyjny potencjał, rozmawiali z Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Fizycznego.
Za nami pierwszy w historii turniej siatkówki w zabytkowej auli Gmachu Fizyki oraz quiz wiedzy z okazji jubileuszu ćwierćwiecza naszego wydziału. Wiele wskazuje na to, że nie ostatni.
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 9 maja 2024 roku w wieku 91 zmarł dr inż. Jerzy Kosiuczenko. Znakomity nauczyciel akademicki, wspaniały człowiek.
10 maja 2024 r. JM Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba powołał na Dziekana Wydziału Fizyki PW dr. hab. inż. Wojciecha Wróbla, prof. PW, który został wskazany na to stanowisko przez Wydziałowe Kolegium Elektorów.