Za nami najważniejsza konferencja dotycząca tematyki zderzeń jonów przy wysokich energiach. Podczas tegorocznej edycji Quark Matter, która odbyła się na Uniwersytecie Goethego we Frankfurcie nad Menem, nie zabrakło reprezentacji z naszego wydziału.
Nasz fizyk pełni odpowiedzialną funkcję w CERN-owskim eksperymencie ALICE — już po raz drugi powierzono mu koordynowanie działań w czasie zbierania danych i przygotowanie całego zespołu operacyjnego do pracy.
Temat spotkania, które odbędzie się 10 kwietnia o 15.15 w Audytorium Fizyki, to „Agregowanie sieci złożonych i badanie uniwersalności ich rozkładów rangowych”. Prelekcja związana jest z planowanym wszczęciem procedury habilitacyjnej dr. Siudema.
Dzięki umowie podpisanej przez Wydział Fizyki PW i japoński instytut NIRS-QST (National Institute of Radiological Sciences będący częścią National Institutes for Quantum Science and Technology) badacze obydwu jednostek mają szansę prowadzić wspólne prace naukowe w obszarze biofizyki radiacyjnej. W działania zaangażowani są dr hab. inż. Krzysztof Fornalski i mgr inż. Julianna Krasowska.
Zapraszamy na otwarte seminarium inaugurujące działalność Centrum Doskonałości Technologii Kwantowych i Jądrowych C-QuaNT, które odbędzie się 8 kwietnia o 14.00 w Audytorium Fizyki. Wydarzenie otworzy prof. Mariusz Malinowski, Prorektor ds. Nauki.
Podczas kolejnego seminarium z cyklu Fizyka Nowotworu dr hab. Zygmunt Szefliński przedstawi wpływ ploidalności na przebieg choroby popromiennej u ekstremofilnej algi Galdieria sulphuraria. Zapraszamy 10 kwietnia o 14.15 do s. 111 w Gmachu Fizyki.
Nasza studentka znalazła się w gronie młodych osób wyróżnionych za sukcesy naukowe, artystyczne lub sportowe.