Aktualności

Fizycy będą uczestniczyli w pracach Centrum Wiarygodnej Sztucznej Inteligencji

Grafika dotycząca AI, fot. freepik/rawpixel

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) przyznała Politechnice Warszawskiej 30-milionowy grant na stworzenie jednostki mającej rozwijać technologie monitorowania i naprawiania aspektów AI związanym z bezpieczeństwem.

Efekty prac naszego doktoranta na łamach Nature Communications

Wizualizacja śladów cząstek rejestrowanych w zderzeniu jądrowym w detektorze NA61/SHINE

Badacze o łamaniu izospinu w oddziaływaniach silnych

Fizycy z PW podczas szkoły letniej na Uniwersytecie w São Carlos

Prowadzący trzeciej edycji São Carlos School on Glasses and Glass-Ceramics (10-15 marca 2025 r.), fot. ceramics.org

Adam Puchalski, Krzysztof Gadomski, Maciej Nowagiel, a także dr hab. inż. Tomasz K. Pietrzak, prof. PW, reprezentowali nasz wydział podczas organizowanej w brazylijskim São Carlos letniej szkoły poświęconej fizyce oraz naukom materiałowym o szkłach i materiałach typu szkło-ceramika.

Sieci neuronowe w fizyce — warsztaty

Grafika przedstawiająca wyobrażenie sieci neuronowej

Koło Naukowe Fizyki Komputerowej zaprasza na warsztaty z dr. inż. Marcinem Kryńskim, które odbędą się 29 marca o 11.00 w sali 111 Gmachu Fizyki.

Łączy nas PW. Studenci, absolwenci, nauka, biznes

Zdjęcie uścisku dłoni, fot. pexels/Mizuno K

W imieniu zespołu Biura Karier PW zapraszamy wszystkich członków naszej społeczności, w tym absolwentów, na konferencję poświęconą budowaniu mostów między światem akademickim i biznesem. Wydarzenie odbędzie się 27 marca w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.

Nasi studenci z wizytą w Studiotech Poland

Studenci i wykładowcy z Wydziału Fizyki PW przed siedzibą firmy Studiotech Poland w Piasecznie

Firma, która gościła naszych fizyków, specjalizuje się w wyposażaniu wozów transmisyjnych dla radia i telewizji oraz w przygotowywaniu studiów do broadcastu.

Uczelnie Przyszłości – zrealizuj własny projekt w ramach studiów

Grafika przedstawiająca otwartą książkę i żarówkę

Jeśli jesteś na studiach inżynierskich (I, II rok) i masz pomysł, który odpowiada na potrzeby społeczne lub biznesowe, zgłoś się do projektu „Uczelnie Przyszłości”. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny od 1 do 16 marca 2025 r.

Holo-komotywa — wykład w Stacji Muzeum

Hologram modelu lokomotywy i logo Stacji Muzeum

W fascynującą podróż po świecie optyki zabierze gości spotkania dr inż. Karol Kakarenko. W programie m.in. wspólne tworzenie hologramu modelu lokomotywy, który wzbogaci na stałe kolekcję muzeum. Wykład odbędzie się 22 lutego o 15.00 przy ul. Towarowej 3 w Warszawie.

Seminarium Quantum Technologies — algorytmy kwantowe w erze NISQ

Grafika informująca o cyklu Quantum Technologies Seminar

Jak wariacyjne algorytmy kwantowe (Variational Quantum Algorithms, VAQs) mogą przezwyciężyć kluczowe ograniczenia współczesnych komputerów kwantowych? O tym podczas najbliższego seminarium z cyklu Quantum Technologies, podczas którego będziemy gościć Angelę Chiatto z Uniwersytetu Neapolitańskiego im. Fryderyka II. Zapraszamy 27 lutego o 12.15 (Gmach Fizyki, s. 111).

Mapa absolwentów

źródło: Żeglarska mapa świata z połowy XVI wieku, Narodowe Archiwum Cyfrowe

Zostaw swój ślad i pomóż stworzyć wielką sieć fizyków

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.