Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) przyznała Politechnice Warszawskiej 30-milionowy grant na stworzenie jednostki mającej rozwijać technologie monitorowania i naprawiania aspektów AI związanym z bezpieczeństwem.
Badacze o łamaniu izospinu w oddziaływaniach silnych
Adam Puchalski, Krzysztof Gadomski, Maciej Nowagiel, a także dr hab. inż. Tomasz K. Pietrzak, prof. PW, reprezentowali nasz wydział podczas organizowanej w brazylijskim São Carlos letniej szkoły poświęconej fizyce oraz naukom materiałowym o szkłach i materiałach typu szkło-ceramika.
Koło Naukowe Fizyki Komputerowej zaprasza na warsztaty z dr. inż. Marcinem Kryńskim, które odbędą się 29 marca o 11.00 w sali 111 Gmachu Fizyki.
W imieniu zespołu Biura Karier PW zapraszamy wszystkich członków naszej społeczności, w tym absolwentów, na konferencję poświęconą budowaniu mostów między światem akademickim i biznesem. Wydarzenie odbędzie się 27 marca w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej.
Firma, która gościła naszych fizyków, specjalizuje się w wyposażaniu wozów transmisyjnych dla radia i telewizji oraz w przygotowywaniu studiów do broadcastu.
Jeśli jesteś na studiach inżynierskich (I, II rok) i masz pomysł, który odpowiada na potrzeby społeczne lub biznesowe, zgłoś się do projektu „Uczelnie Przyszłości”. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny od 1 do 16 marca 2025 r.
W fascynującą podróż po świecie optyki zabierze gości spotkania dr inż. Karol Kakarenko. W programie m.in. wspólne tworzenie hologramu modelu lokomotywy, który wzbogaci na stałe kolekcję muzeum. Wykład odbędzie się 22 lutego o 15.00 przy ul. Towarowej 3 w Warszawie.
Jak wariacyjne algorytmy kwantowe (Variational Quantum Algorithms, VAQs) mogą przezwyciężyć kluczowe ograniczenia współczesnych komputerów kwantowych? O tym podczas najbliższego seminarium z cyklu Quantum Technologies, podczas którego będziemy gościć Angelę Chiatto z Uniwersytetu Neapolitańskiego im. Fryderyka II. Zapraszamy 27 lutego o 12.15 (Gmach Fizyki, s. 111).
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7 8 ...41