Logo

Aktualności

Slow Controm System Dubna 2017 - praktyki zawodowe

//
Slow Control System Dubna 2017, to druga już edycja Projektu zawodowych letnich spotkań twórców zaawansowanej aparatury naukowej, którego celem jest pokazanie Państwu dlaczego Slow Control System jest tak ważny, jak działa, jak go projektować, w jaki sposób oprogramowywać, wreszcie na czym polega testowanie i podłączenie SCS do wielkich eksperymentów badawczych. Więcej informacji >>>

Prestiżowy grant dla polskiego zespołu badawczego dr G. Wlazłowskiego

//
Po raz pierwszy w historii, polski zespół badawczy otrzymał prestiżowy grant w postaci dostępu do największego europejskiego superkomputera Piz Daint. Grant zostanie wykorzystany do zgłębiania tajemnic nadciekłości i nadprzewodnictwa.

Poszukiwany doktorant do realizacji projektu NCN

//
Poszukujemy doktoranta do zespołu kierowanego przez dr hab. Agatę Fronczak, prof. PW, w którym realizowany jest projekt Narodowego Centrum Nauki pt. „Nowe idee w fizyce statystycznej: hybrydowe przemiany fazowe, (nie)równoważność zespołów statystycznych, kombinatoryka przeliczeniowa”.

prof. Janusz Hołyst w Polskim Radiu

//
Janusz Hołyst odpowiada o interdyscyplinarnych zastosowaniach fizyki w audycji EUREKA w 1. Programie Polskiego Radia. Audycja >>>

Oferta praktyk w ośrodku GSI w Niemczech przy projekcie FAIR

//
Praktyki "Precise current measurement for the control system of precise power converter for the FAIR accelerator magnets" i projekty przewidzane są na lata 2017-2018. Pobyt studentów w Niemczech planowany jest od 3 do 6 miesięcy.