Logo

Aktualności

Informacja o konkursie na objęcie stanowiska ASYSTENTA

//
Prorektor ds. ogólnych informuje o konkursie na objęcie stanowiska asystenta w Zakładzie Fizyki Jądrowej na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej, która będzie stanowiła podstawowe miejsce pracy w rozumieniu ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, z późn. zm.)

Uroczystość zakończenia studiów

//
Co roku w styczniu spotykaliśmy się z absolwentami naszego wydziału na uroczystości zakończenia studiów, na której oficjalnie wręczane były dyplomy oraz absolwenci symbolicznie rzucali biretami.

Summer Student Program w GSI / FAIR

//
GSI Helmholtzzentrum für Schwerionenforschung oraz Facility for Antiproton and Ion Research (FAIR) w Darmstadt oferują możliwość uczestnictwa w Summer Student Program

Mazowiecka platforma technologii materiałowych i sensorycznych oraz zastosowań w konwersji i magazynowaniu energii, elektromobilności, lotnictwie oraz systemach autonomicznych

//
Wydział Fizyki będzie jednym z głównych beneficjentów projektów i współtworzyć będzie nowe laboratorium technologii materiałowych i sensorycznych. W laboratorium tym znajdować się będą najwyższej klasy aparatura umożliwiająca otrzymywanie układów cienkowarstwowych m.in. PLD i ALD oraz materiałów 2D i nanokompozytów. Uzupełnieniem urządzeń technologicznych będzie zaawansowana aparatura do charakteryzacji w tym SEM z mapowaniem 3D i możliwością detekcji Li oraz wysokorozdzielczy TEM z detekcją atomów oraz zestawy urządzeń dla prowadzenia prac z zakresu elektromobilności w tym systemy testowania pakietów bateryjnych.