Logo

Aktualności

Konkurs w ramach projektu PROM PW 2/II konkurs/krótkie formy kształcenia (5-30 dni) dla doktorantów/CWM/PROM PW 2/2020/1

//
W związku z udziałem Politechniki Warszawskiej w projekcie PROM PW 2 - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza drugi konkurs nr CWM/PROM PW 2/2020/1 dla doktorantów poniżej 40 roku życia w celu udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze. W ramach konkursu możliwe będzie sfinansowanie 45 wyjazdów i 5 przyjazdów doktorantów.Wnioski konkursowe w języku angielskim należy składać do dnia 2 marca 2020 r. do godz. 16.00 w siedzibie Centrum Współpracy Międzynarodowej, pokój 234, GG PW. Dodatkowo wersję elektroniczną wniosku należy przesłać na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.ółowe informacje, w tym regulamin i wniosek konkursowy wraz z załącznikami, można znaleźć na stronie CWM: https://www.cwm.pw.edu.pl/PROM-PW/PROM-PW-2/Konkursy/II-konkursInformacje dotyczące Programu PROM znajdują się na stronie NAWAhttps://nawa.gov.pl/instytucje/program-prom (Dokumenty z naboru 2019)

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej mgr. inż. Rafała Tarakowskiego

//
W dniu 27 lutego 2019 roku o godzinie 12:15 w sali nr 111, Gmach Fizyki Politechniki Warszawskie, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej: Mgr. inż. Rafał Tarakowski

Warsztaty "ELI Day"

//
2 marca 2020 (poniedziałek), w Politechnice Wrocławskiej odbędą się jednodniowe warsztaty „ELI Day”. Są one poświęcone informowaniu i popularyzowaniu wśród polskich studentów, doktorantów i naukowców idei europejskiego projektu ELI (Extreme Light Infrastructure), realizowanego w Czechach, na Węgrzech i w Rumunii. Przedstawiciele ELI, będą prezentować perspektywy pracy i współpracy z ośrodkami naukowo-badawczymi instalującymi lasery impulsowe o ekstremalnych mocach. Jest to inwestycja o szerokim spektrum zaangażowanych zawodów (od informatyków, inżynierów elektroników, optoelektroników, mechaników, po fizyków podstwowców) Jest to bardzo dobra okazja do zapoznania się z możliwościami pracy i współpracy w tym projekcie. Uhonorowaniem tego wydarzenia będzie wykład Noblisty z fizyki (2018), „ojca chrzestnego” europejskiego projektu ELI, Profesora Gerarda Mourou, pod tytułem „Passion Extreme Light”. Szczegóły imprezy na stronie: https://pwr.edu.pl/eli-day.

Bal Karnawałowy "u fizyków"

//
W pięknej Auli Gmachu Fizyki Politechniki Warszawskiej (ul. Koszykowa 75) w dn. 25 stycznia 2020 r. odbędzie się Bal Karnawałowy, inaugurujący uroczystości 100lecia powstania Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Rok Fizyki w Polsce.