Logo

Aktualności

Wyniki II tury rekrutacji na nasz Wydział

//
Serdecznie witamy w naszej społeczności akademickiej nowych studentów I roku. Już wkrótce przekonacie się w jak miłej i przyjaznej atmosferze można studiować oraz jak fascynująca i inspirująca może być fizyka. Zachęcamy Was do uczestnictwa w obozie roku zerowego o którym informacje pojawią się wkrótce a od października do wstępowania do kół naukowych i kandydowania do Samorządu Studentów. Czas studiów to bowiem czas dla Was - szansa na rozwój, którą sami musicie wykorzystać. II tura do 21 lipca!

Konkurs na artykuł popularnonaukowy

//
Redakcja miesięcznika „Forum Akademickie” ogłasza XIII konkurs na artykuł popularnonaukowy: SKOMPLIKOWANE I PROSTE. MŁODZI UCZENI O SWOICH BADANIACH. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 35. roku życia: pracownicy naukowi uczelni i instytutów badawczych oraz doktoranci.

Sukces naszych studentek w programie "Najlepsi z najlepszych"

//
Studentki naszego wydziału p. Joanna Starobrat i p. Paula Kochańska uzyskały wsparcie finansowe w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą "Najlepsi z najlepszych". Projekty "Uczestnictwo studentów Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej w prestiżowych konkursach na najlepsze prace naukowe z zakresu optyki oraz fotoniki." oraz "Zgłoszenie studenckich dokonań z dziedziny holografii do prestiżowych konkursów przykonferencyjnych." sfinansują m.in. wyjazdy na najlepsze konferencje optyczne. Serdecznie gratulujemy!

Książka "Cyberemotions" pod redakcją prof. Janusza Hołysta

//
Wydawnictwo Springer opublikowało książkę Cyberemotions – Collective Emotions in Cyberspace, Edytor Janusz A. Hołyst (Seria Springer Complexity) ISBN 978-3-319-43639-5

Rusza nowa specjalność Eksploracja Danych i Modelowanie Interdyscyplinarne.

//
Od października 2017 r. zapraszamy na pierwsze w Polsce studia 2. stopnia na specjalności Eksploracja Danych i Modelowanie Interdyscyplinarne. Nowa specjalność skierowana jest do studentów zainteresowanych zarówno algorytmami analizy dużych zbiorów danych i znajdowania ukrytych w nich wzorców (data mining), jak i metodami fizyki wykorzystywanymi do modelowania różnorodnych procesów z zakresu ekonomii, biologii, technologii informacyjnej, a nawet socjologii.