W zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2021 znaleźli się naukowcy związani z Wydziałem Fizyki Politechniki Warszawskiej.
W konkursie „Polska Times”, i.pl oraz Nasze Miasto został nominowany dr hab. inż. Teodor Buchner.
Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej zmian na Wydziale Fizyki PW.
Na Politechnice Warszawskiej pojawiło się wyjątkowe urządzenie oferujące nieprzeciętne możliwości — to drukarka Nanoscribe Photonic Professional GT2, która pozwala wytwarzać obiekty trójwymiarowe w bardzo dużej rozdzielczości.
Zgłoszony przez dr. inż. Przemysława Michalskiego projekt „Układ laboratoryjny do charakteryzacji baterii i ich komponentów” zdobył finansowanie w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości — Uczelnia Badawcza”.
Studentów, doktorantów i naukowców pracujących w grupach badawczych zapraszamy do udziału w najnowszej edycji konkursu, której hasło przewodnie to „Dane dla środowiska”.
Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach dla osób ze środowiska akademickiego, które zabierają lub planują zabierać głos w debacie publicznej na tematy naukowe. Spotkanie organizuje Fundacja Marsz dla Nauki.
Dzięki podpisanej 10 października umowie z ośrodkiem FAIR/GSI studenci, doktoranci oraz naukowcy zyskają możliwość podnoszenia kompetencji w ramach programu Get_involved.
Dwuwymiarowe materiały warstwowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem naukowców z całego świata z powodu atrakcyjności ich właściwości fizycznych, które można dodatkowo ulepszać pod kątem pożądanych zastosowań. Jednym z kluczowych parametrów w takich materiałach jest — określona przez liczbę warstw — grubość, która ma wpływ na wszelkie właściwości fizyczne materiału. W swoich badaniach pochylił się nad zagadnieniami z nią związanymi mgr inż. Konrad Wilczyński wraz z zespołem z Zakładu Badań Strukturalnych.
Nie trzeba być studentem, żeby uczestniczyć w fascynujących zajęciach na akademickim poziomie. Zapraszamy do udziału w jesiennej edycji bezpłatnych warsztatów naukowych dla młodzieży organizowanych przez Fundację Adamed. Wśród nich — zajęcia przygotowane przez zespół z Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i stawili czoła serii inżynierskich wyzwań!
Bohaterem najnowszego odcinka podcastu „Trzy kwadranse z badawczą” jest dr inż. Marcin Kryński z Zakładu Joniki Ciała Stałego.
Wieczorne wyjście do miasta, spotkanie ze znajomymi, relaks, przekąski i… wykład o nauce. Zuzanna Podgórska, nasza doktorantka, wymarzyła sobie przedsięwzięcie, które pomogłoby w przemycaniu wiedzy naukowej w nieoczywistych okolicznościach, nieoczywistej grupie odbiorców. Pomysł udało się zrealizować — tak powstał cykl Warsaw Science Nights.
Wyróżnienia przyznano dr. inż. Arkowi Gertychowi i mgr inż. Karolinie Czerniak-Łosiewicz.
Jeszcze nie studiujesz, ale już wiesz, że chcesz zostać inżynierem? Dobry wybór — podczas wydarzenia organizowanego w ramach 26. Festiwalu Nauki zobaczysz z bliska inżynierski świat i staniesz się jego częścią. Przeprowadzisz doświadczenia, zdobędziesz specjalne umiejętności i wcielisz się w speca od elektromobilności. Zapraszamy 24 września do gmachu Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej!
Pozornie wydaje się, że fizyka i socjologia nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak współczesna nauka udowadnia, że podejście interdyscyplinarne jest w stanie połączyć różne żywioły. W projekcie ALPHORN prowadzonym przez badaczy Pracowni Fizyki w Ekonomii i Naukach Społecznych naszego wydziału i ETH Zurich procesy zachodzące w społeczeństwie analizuje się za pomocą narzędzi nauk twardych.
Dziekan i Rada Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej zapraszają na uroczystość, która odbędzie się 1 października o 14:00 w Audytorium Gmachu Fizyki.
Uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich tych, którzy są zainteresowani studiami na Politechnice Warszawskiej, zapraszamy 8 i 9 września na targi, które odbywają się w Szkole Głównej Handlowej.