Pomysł na końcówkę wakacji? Obóz naukowy Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej! Zapraszamy do zapisów na zajęcia, które będą się odbywały od 21 do 26 sierpnia.
Mgr inż. Jędrzej Kołaś, dr Daniel Wielanek i prof. Hanna Zbroszczyk uczestniczą w zbieraniu danych eksperymentu STAR (Solenoidal Tracker At RHIC) przy akceleratorze RHIC (Relativistic Heavy Ion Collider) w znajdującym się w Stanach Zjednoczonych Brookhaven National Laboratory.
Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w zestawieniu najlepszych uczelni akademickich w Polsce, pierwsze w rankingu uczelni technicznych. Fizyka techniczna na PW jest druga w Polsce, a uzyskana punktacja — wyższa niż w zeszłym roku.
Krystian Gostomski, student I roku fizyki technicznej, ma szansę dostać się do finału konkursu Explory dla młodych naukowców. Do 30 czerwca trwa głosowanie publiczności.
W 4. edycji konkursu POSTDOC PW do finansowania skierowano trzy wnioski z naszego wydziału.
Zapraszamy do zapisów na jednodniowe zajęcia dla uczniów szkół średnich i klas 7-8 szkół podstawowych, którzy są zainteresowani tematyką promieniotwórczości. Warsztaty poprowadzą specjaliści z Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz Wydziału Fizyki PW.
Za nami uroczyste zakończenie studiów I i II stopnia. Dziękujemy za wspólne świętowanie!
Dziekan i Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Fizyki zapraszają na uroczyste zakończenie studiów I i II stopnia, które odbędzie się w sobotę 17 czerwca o 11.00 w Audytorium Fizyki.
O tym, co musi się stać, żeby zdrowa komórka stała się nowotworowa, opowie podczas najbliższego seminarium z cyklu Fizyka nowotworu prof. dr hab. Marcin Kruszewski. Zapraszamy 15 czerwca o 14.15 do sali 111 Gmachu Fizyki, seminarium będzie również transmitowane online.
Zapraszamy na seminarium poświęcone postaci prof. Kazimierz Antonowicza, które poprowadzi prof. dr hab. Józef Szudy (Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu). Spotkanie odbędzie się 15 czerwca o 13.30 w Audytorium Fizyki.
Projekt kierowany przez dr. inż. Konrada Kwatka otrzymał finansowanie w 18. edycji konkursu Narodowego Centrum Nauki.
Zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu poświęconego nowoczesnym kompetencjom z obszaru kształcenia. Seminarium poprowadzi w środę 24 maja dr hab. inż. Teodor Buchner.
Zapraszamy na kolejne seminarium z serii poświęconej nowotworom. W czwartek 18 maja prelekcję „Modelowanie wpływu poziomu pH w mikrośrodowisku guza na skuteczność terapii przeciwnowotworowych” wygłosi dr hab. Jan Poleszczuk, profesor Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN. Spotkanie odbędzie się o 14.15 w sali 111 Gmachu Fizyki. Transmisja online — MS Teams.
Zapraszamy na seminarium „Długoczasowe przemiany fazowe indukowane ciśnieniem w olejach roślinnych”, które 18 maja o 14.30 poprowadzi w Audytorium Fizyki dr inż. Leszek Pawlicki.
Dr inż. Jakub Sitek dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach programu stypendialnego im. Mieczysława Bekkera rozpoczął staż w IBS Center for Multidimensional Carbon Materials w Korei Południowej.
W czasopiśmie naukowym Materials Today Advances (IF 9.9) znalazł się artykuł naszych badaczy poświęcony wielofunkcyjnemu niemetalicznemu nanokompozytowi polimerowemu mogącemu znaleźć zastosowanie m.in. w przemyśle lotniczym i kosmicznym.
Bartłomiej Kliś, student II roku fizyki technicznej, został wyróżniony stypendium Ministra Edukacji i Nauki przyznanym za znaczące osiągnięcia naukowe.
Przed nami trzecie seminarium z serii przygotowanej przez zespół z Zakładu Fizyki Układów Złożonych. Czwartkową prelekcją pt. „Kancerogeneza, czyli jak powstają nowotwory” wygłosi prof. dr hab. n. med. Marek K. Janiak, były wieloletni kierownik Zakładu Radiobiologii i Ochrony Radiacyjnej Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Spotykamy się 20 kwietnia o 14.15 w sali 111 Gmachu Fizyki.
Krystian Gostomski ma już za sobą pierwsze boje z egzaminami podczas sesji. Jak się okazało, było to wyzwanie nie tylko dla umysłu, ale i ciała. Krystian swoje doświadczenia postanowił wykorzystać do stworzenia rozwiązania, które może pomóc studentom i wszystkim tym, którzy sporo czasu spędzają przy biurku i nie zawsze pamiętają o zachowaniu prawidłowej postawy.