Gratulujemy wszystkim przyjętym na studia!
Kilka dni temu NASA zaprezentowała zdjęcia, które pozwoliły obejrzeć niewielki, choć imponujący fragment Wszechświata. Uchwycenie zbioru gwiazd i galaktyk umożliwił kosmiczny teleskop Jamesa Webba. O tym wyjątkowym narzędziu, budzącym zachwyt nie tylko fizyków, opowiada dr inż. Filip Sala z Zakładu Optyki i Fotoniki.
Sprawdź komunikaty na swoim Indywidualnym Koncie Rekrutacyjnym (IKR) i dowiedz się, gdzie i jak dostarczyć dokumenty.
Prof. Hanna Zbroszczyk i dr inż. Maria Stefaniak dołączają do zespołu odpowiedzialnego za współpracę z kadrą zarządzającą i administracją Brookhaven National Laboratory (BNL) oraz tworzenie planów badawczych i organizacyjnych.
Nowy projekt dr. inż. Marcina Kryńskiego w ramach LAB-TECH of Excellence
Piotr Machura i Bartłomiej Zwoliński skorzystają ze wsparcia programu, którego celem jest włączanie studentów w działalność badawczo-rozwojową Centrum Badawczego POB Cyberbezpieczeństwo i analiza danych.
Efektywne magazynowanie energii elektrycznej to jedno z większych wyzwań współczesności. Problem próbuje się rozwiązywać m.in. przez rozwijanie nowych baterii czy ogniw paliwowych, których kluczowym elementem jest elektrolit. Nierozpoznanymi dotąd procesami zachodzącymi w elektrolitach stałych zajmie się w swoim nowym projekcie dr inż. Marcin Kryński.
Praca zespołu z Wydziału Fizyki PW spotkała się z zainteresowaniem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i została zacytowana w tegorocznym raporcie Digital solutions to health risks raised by the COVID-19 infodemic: policy brief.
Wyróżnienie otrzymał Fryderyk Łaski za pracę magisterską „Analityczne i numeryczne modele biopotencjału”.