Występ naszej badaczki już 15 września w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.
Podczas konkursu łazików marsjańskich Anatolian Rover Challenge drużyna naszej studentki zdobyła specjalne wyróżnienie za pracę zespołu.
Materiały 2D od kilku lat robią furorę. Ich popularność zbudował grafen, który dzięki doskonałemu przewodnictwu elektrycznemu był i jest odmieniany przez wszystkie przypadki, nie tylko w środowisku naukowym. Świat materiałów dwuwymiarowych jest jednak o wiele bogatszy. Ich wytwarzaniem zajmuje się mgr inż. Jakub Sitek, którego badaniom został poświęcony najnowszy odcinek podcastu SciPod.
Terminy, zasady, ważne informacje
Zostaliśmy jednym z 14 partnerów w konsorcjum projektu STAGE — The Sustainable Transition to the Agile and Green Enterprise, którego celem jest promowanie zrównoważonego rozwoju w małych i średnich przedsiębiorstwach. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ścisłej współpracy z europejskim przemysłem.
Wyróżnienie jest dowodem uznania doświadczenia i osiągnięć zawodowych w dziedzinie optyki i fotoniki.
Chociaż woda jest najpowszechniejszą na Ziemi substancją i sami składamy się w znacznej mierze właśnie z niej, dla naukowców stanowi obiekt nie do końca poznany. O jej licznych anomaliach i relacji do wszystkich cieczy możemy przeczytać w artykule opublikowanym w czasopiśmie naukowym Proceedings of the National Academy of Sciences. Współautorem publikacji jest prof. Jerzy Antonowicz.
Daryna Budiakivska, nasza studentka i członkini Studenckiego Koła Astronautycznego, już 22 lipca wystartuje razem ze swoją drużyną w zawodach Anatolian Rover Challenge. Podczas imprezy zespół SKA zaprezentuje łazik marsjański Sirius II.