Aktualności

Monika Halendy i Marta Kajkowska z grantami PRELUDIUM 23

Zdobywczynie grantów PRELUDIUM 23: (od lewej) Marta Kajkowska i Monika Halendy, fot. Sławomir Ertman

Młode badaczki związane z Zakładem Optyki i Fotoniki zdobyły finansowanie Narodowego Centrum Nauki na realizację swoich projektów. 

Krystian Rosłon na straży strategicznego systemu eksperymentu ALICE

Krystian Rosłon

Nasz fizyk obejmuje nową, ważną funkcję w strukturach grupy zajmującej się szybkim wyzwalaczem oddziaływań — FIT w detektorze ALICE.

Pożegnanie Olusia Wildowicza

Oluś Wildowicz

Żegnamy małego Aleksandra Wildowicza, syna naszego doktoranta, Sebastiana Wildowicza. Pogrzeb odbędzie się 5 grudnia na cmentarzu w Starosielcach (Białystok, ul. św. Andrzeja Boboli).

Innowacyjne oprogramowanie do symulacji wnętrza gwiazdy neutronowej

Wizualizacja pierścieni wirowych

Publikacja w Physical Review X

Sympozjum "Rewolucja w EKG — nowa szansa dla pacjentów"

Grafika promująca I Sympozjum Innowacji Medycznych

Jak można spojrzeć na EKG z zupełnie innej perspektywy? Na to pytanie postarają się odpowiedzieć prof. Teodor Buchner i dr inż. Tomasz Gradowski podczas I Sympozjum Innowacji Medycznych, które 13 grudnia odbędzie się na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

Fizyka Nowotworu. Teoria struktury śladu — model Katza

Ductal carcinoma, fot. unsplash / National Cancer Institute

W czwartek 28 listopada zapraszamy na prelekcję prof. dr. hab. Michała Waligórskiego. Spotykamy się w sali 111 Gmachu Fizyki o godzinie 16.15 (transmisja online: MS Teams).

Rozwiązanie problemu syntezy grafenu w niskich temperaturach

Epitaksjalny wzrost monokrystalicznego grafenu na Cu(111)

Międzynarodowa grupa badaczy, w pracach której uczestniczył dr inż. Jakub Sitek, wyjaśniła, w jaki sposób można syntezować monokrystaliczny grafen w niskich temperaturach. Wyniki badań zostały opublikowane na łamach czasopisma Angewandte Chemie.

Nagroda Prezesa Rady Ministrów dla dr inż. Anieli Czudek

Zdjęcie mikroskopu

Nagroda została przyznana za wyróżniającą się rozprawą doktorską.

Quantum Technologies Seminar z Maciejem Zgirskim

Grafika informująca o cyklu Quantum Technologies Seminar

Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu Quantum Technologies Seminar. Gościem najbliższego spotkania będzie dr hab. inż. Maciej Zgirski (Instytut Fizyki Polskiej Akademii Nauk, MagTop). Zapraszamy 28 listopada o 12.15 do sali 111 Gmachu Fizyki, transmisja odbędzie się na platformie MS Teams.

Młodzi optycy z wizytą w PCO S.A.

Reprezentacja Wydziału Fizyki PW w siedzibie PCO S.A.

Grupa studentek i studentów ostatniego semestru studiów inżynierskich razem z dydaktykami z naszego wydziału odwiedziła zakłady PCO S.A., czołowego polskiego producenta zaawansowanego sprzętu optoelektronicznego.

Powered by eZ Publish™ CMS Open Source Web Content Management. Copyright © 1999-2012 eZ Systems AS (except where otherwise noted). All rights reserved.