Wakacje w CERNie

Dziekan Wojciech Wróbel wraz z naukowcami i studentami Wydziału Fizyki PW

Między czerwcem a wrześniem w największym europejskim ośrodku badań jądrowych CERN łatwo trafić na reprezentantów Wydziału Fizyki PW. Nasi naukowcy i studenci biorą czynny udział w zbieraniu i analizowaniu danych do kilku ważnych eksperymentów.

Wyniki prac naszych fizyków w Journal of Power Sources

Okładka czasopisma naukowego Journal of Power Sources

W specjalnym numerze czasopisma naukowego poświęconego elektrochemicznej konwersji energii opublikowano nową pracę zespołu dr. hab. inż. Tomasza Pietrzaka zrealizowaną we współpracy z Uniwersytetem Wileńskim.

Współpraca Polskich Elektrowni Jądrowych z PW

Anna Łukaszewska-Trzeciakowska – Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Łukasz Młynarkiewicz – p. o. prezesa Polskich Elektrowni Jądrowych, prof. Krzysztof Zaremba – Rektor PW, Adam Guibourgé-Czetwertyński – Wiceminister klimatu i środowiska

Wymiana doświadczeń, opracowanie wspólnych programów stypendialnych i staże dla najlepszych studentów to główne obszary przyszłej współpracy Polskich Elektrowni Jądrowych (PEJ) i Politechniki Warszawskiej, którą zapowiada umowa podpisana 7 sierpnia 2023 r.

Zapisy na studia II stopnia

Zdjęcie osoby korzystającej z komputera

Od 1 do 28 sierpnia można się rejestrować na stacjonarne studia magisterskie rozpoczynające się w październiku. Zapisy odbywają się w systemie IRK.

Druga tura rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia na kierunku Fizyka Techniczna

Zdjęcie ludzi w Gmachu Głównym PW
Informujemy, że ze względu na dużą liczbę kandydatów, którzy nie zostali zakwalifikowani w Turze 1 rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia, otwieramy Turę 2 zapisów na te studia. Rejestracja kandydatów na kierunki studiów prowadzone w Warszawie – od 1 do 28 sierpnia. Decyzje o kwalifikacji zostaną podjęte 1 września.

Superkomputer LUMI i kwantowe fenomeny

Wizualizacja stanu turbulencji kwantowej w ultrazimnym gazie Fermiego

Finisz projektu naszego badacza

Sieci neuronowe od podszewki — warsztaty

Grafika ilustrująca złożoną sieć

Zapraszamy na warsztaty, które odbędą się w tę sobotę (15 lipca) o 11.00 w sali 111 Gmachu Fizyki. Zajęcia poprowadzi dr inż. Marcin Kryński.

Rekrutacja na studia I stopnia - I tura

Zdjęcie przedstawiające studentów Wydziału Fizyki PW zmierzających w stronę Gmachu Fizyki

Dwa sukcesy w konkursie CyberSummer@WUT-3

Kamil Orzechowski i Kordian Makulski

Granty badawcze na realizację projektów otrzymali Kordian Makulski i Kamil P. Orzechowski.

Superkomputer LUMI i kwantowe fenomeny

Wizualizacja stanu turbulencji kwantowej w ultrazimnym gazie Fermiego

Dr hab. inż. Gabriel Wlazłowski, prof. PW, wykorzystał możliwości superkomputera LUMI do zaawansowanych badań z zakresu mechaniki kwantowej. Nasz badacz właśnie zakończył projekt Turbulent Dynamics in Superfluid Fermi Systems prowadzony w ramach konkursu na pilotażowe granty obliczeniowe realizowane z wykorzystaniem infrastruktury najpotężniejszego europejskiego superkomputera.