Logo

Organizacje studenckie

Na współczesnym rynku pracy samo ukończenie studiów wcale nie musi oznaczać znalezienia dobrej pracy. Od absolwentów wymaga się doświadczenia, które niełatwo jest zdobyć. Jedną z możliwości zdobycia niezbędnego doświadczenia daje członkostwo w jednej z wielu działających na Politechnice Warszawskiej organizacji studenckiej.

Jedną z największych na Politechnice jest stowarzyszenie BEST (Board of European Students of Technology), międzynarodowa organizacja studencka skupiająca 89 uczelni technicznych w ponad 30 krajach Europy. W Polsce istnieje 6 grup lokalnych - jedna z nich działa na Politechnice Warszawskiej. Dziećmi BEST-u są takie wydarzenia jak Inżynierskie Targi Pracy czy Karnavauli. Ogólnie prowadzą szeroko zakrojoną działalność mającą na celu przede wszystkim ułatwienie kontaktu pomiędzy studentami a pracodawcami oraz działalność rozrywkową. To wspaniały sposób aby uwolnić z siebie pokłady kreatywności, zdobyć nowe znajomości i mnóstwo doświadczenia w organizacji i kontaktach międzyludzkich.

Kolejną ważną organizacją jest „NZS”, czyli Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jak wspominają na swojej stronie, są największą organizacją studencką w Polsce, a PW jest tylko jedną z uczelni, na której się udzielają. Ich misją jest wspieranie kulturalnego, naukowego i społecznego rozwoju studentów oraz integracja środowiska studenckiego. Osiągają te cele poprzez najróżniejsze ogólnopolskie eventy: Studencki Nobel, Wampiriada, Drogowskazy Kariery, Pstrykaliada, Twoje-Prawa.pl i wiele innych.

Z organizacji o nieco innym profilu mamy na przykład Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej. Wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach, znany z występów w telewizji, wydaje się być wspaniałą humanistyczną odskocznią od ścisłej codzienności. Nie jest łatwo dostać się w ich szeregi - nie ma się co dziwić, w końcu to elita - ale na pewno Ci, którym się to uda, na pewno nie pożałują.

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej

Skoro już ruszyliśmy w tę stronę, wspomnieć należy również o Zespole Pieśni i Tańca Politechniki Warszawskiej. Tworzą go pełni energii ludzie, którzy swoim tańcem i śpiewem prezentują polski folklor na całym świecie [w Polsce też :) ].

ZPiTPW

 

 Oczywiście to tylko mała część Organizacji funkcjonujących na PW. Pełną listę znajdziesz tu:

 Organizacje Studenckie:

 http://www.pw.edu.pl/index.php/Studenci/Organizacje-studenckie

More in this category: « Sport Kluby »