Logo

Jak nas poznać?

Co roku organizujemy Drzwi Otwarte. Dwa dni w marcu staramy się zamienić w festiwal ciekawości świata. Nasze laboratoria naukowe i dydaktyczne zapraszają Cię do siebie. Zobaczysz dynamicznie zmieniające się hologramy, fizykę badania EKG, najnowocześniejsze układy elektroniczne, które sam zbudujesz podczas studiów oraz laboratorium fizyki w którym zajęcia ma cała Politechnika. Drzwi otwarte to możliwość wejrzenia w przyszłość. Fizyka bowiem zawsze wyprzedza technikę! Najbardziej niesamowite doświadczenia fizyczne pokażą studenci Koła Naukowego Fizyków - entuzjaści, którzy w ten weekend będą tam tylko dla Ciebie. Możesz im zadać każde pytanie. Oczywiście w czasie Drzwi Otwartych spotkasz także Dziekana Wydziału, nie bój się zadawać mu nawet niewygodnych pytań.

Zapraszamy do zwiedzania Wydziału Fizyki 6 kwietnia 2019r od godziny 9:00 do 14:00.

Uczniów ostatnich i przedostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych zapraszamy na spotkanie z Dziekanem Wydziału Fizyki, na którym w przystępny sposób przekazane zostaną informacje na temat warunków rekrutacji na studia I stopnia, studiowania, zakwaterowania, stypendiów, obowiązkowych praktyk studenckich, wyjazdów zagranicznych, prowadzonych badań oraz jakie są możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów.

Te same pytania można zadać naszym studentom z kół naukowych oraz Samorządu Studentów, którzy będą pokazywać sale laboratoryjne oraz prezentować ciekawe eksperymenty fizyczne.

Zapraszamy również do zwiedzania sal laboratoryjnych gdzie nasi studenci spędzają więcej niż 50% czasu jaki jest zaplanowany na studiowanie. Będzie można zwiedzić:

Laboratorium Optyki Nieliniowej

Laboratorium Informatyki Optycznej

Laboratorium Optyki Światłowodowej

Laboratorium Elektrofizjologii

Laboratorium Elektroniki

Laboratorium Fizyki i Techniki Jądrowej