Pracownia Analizy Termicznej oferuje szeroki zakres technik badawczych obejmujący skaningową kalorymetrię różnicową (DSC), różnicową analizę termiczną (DTA), termograwimetrię (TGA) oraz analizę termomechaniczną (TMA).
Różnicowy kalorymetr skaningowy DSC Q2000 firmy TA Instruments
Specyfikacja:
Technologia Tzero(TM)
Wykorzystanie zaawansowanej technologii Tzero(TM) pozwala na niezwykle dokładny pomiar przepływu ciepła. Efektem jej zastosowania jest płaska linia bazowa (zakrzywienie o rząd wielkości mniejsze niż w tradycyjnych aparatach DSC), doskonała czułość osiągana przez zwiększenie stosunku sygnału do szumu, niezwykle wysoka rozdzielczość, możliwość bezpośredniego pomiaru ciepła właściwego, szybsze i dokładniejsze pomiary z wykorzystaniem modulacji temperatury.
Metoda (MDSC(R))
Metoda MDSC(R) pozwala na pokonanie ograniczń klasycznej metody DSC poprzez rozdzielenie strumienia ciepła na składnik termodynamiczny (odwracalny) i kinetyczny (nieodwracalny). Zadanie to jest realizowane poprzez zastosowanie złożenia stałej szybkości grzania z sinusoidalną modulacją temperatury. Wykorzystanie metody MDSC(R) niesie za sobą poprawę zarówno w czułości jak i rozdzielczości pomiaru. Pozwala również na wyodrębnienie przemian złożonych, bądź o niewielkim efekcie termicznym, niemożliwych do zaobserwowania przy zastosowaniu klasycznej metody DSC.
Różnicowy kalorymetr skaningowy DSC Q200 firmy TA Instruments
Specyfikacja:
Analizator termograwimetryczny TGA z możliwością prowadzenia analiz równoczesnych TGA/DTA i TGA/DSC SDT Q600 firmy TA Instruments
Specyfikacja:
Analizator termomechniczny TMA Q400EM z możliwością modulacji temperatury lub siły firmy TA Instruments
Specyfikacja:
Koszt usług
informacja pojawi się wkrótce
Kontakt:
dr hab. inż. Jerzy Antonowicz, prof. PW
jerzy.antonowicz[at]pw.edu.pl
(22) 234 58 39