Ważny system eksperymentu ALICE współnadzorowany przez fizyków z PW

Monika Kutyła, Krystian Rosłon oraz Maciej Czarnynoga

Maciej Czarnynoga, Monika Kutyła oraz Krystian Rosłon pełnią funkcje ekspertów nadzorujących pracę FIT (The Fast Interaction Trigger) — szybkiego indykatora oddziaływań w eksperymencie ALICE (A Large Ion Collider Experiment).

Zamień się w kroplę i opanuj nadciekłość

Zrzut ekranu z gry SuperFluid

Studenci Koła Naukowego Fizyki Komputerowej (KNFK) razem z zespołem Koła Twórców Gier POLYGON stworzyli grę, która pomaga zrozumieć zjawisko nadciekłości – stanu cieczy, którego odpowiednikiem w świecie ciała stałego jest całkowity zanik oporu.

Fizyka nowotworu — seminarium powraca

Ductal Carcinoma, fot. unsplash / National Cancer Institute

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na 6. seminarium z cyklu Fizyka nowotworu. Bioelektryczne aspekty rozwoju nowotworu przedstawi dr hab. inż. Teodor Buchner. Spotykamy się 19 października o 16.15 w sali 111 oraz na platformie MS Teams.

Nasi fizycy w zestawieniu World’s TOP 2% Scientists 2022

Zdjęcie czasopism

Pięciu badaczy z naszego wydziału znalazło się w rankingu przygotowanym przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier.

Zawalcz o indeks, nagrody i… satysfakcję!

Zdjęcie osoby wskazującej wzory napisane na tablicy, fot. unsplash.com/jeshoots

Weź udział w konkursach dla entuzjastów fizyki

Seminarium wydziałowe

Grafika: strzałki skierowane w różnym kierunku

Zapraszamy na seminarium Opinion dynamics models: road to consensus, które poprowadzi prof. Parongama Sen z Wydziału Fizyki Uniwersytetu w Kalkucie. Spotkanie odbędzie się 12 października o 12.15 w sali 111.

Nagroda Nobla z fizyki w 2023 roku

Laureaci Nagrody Nobla 2023 z fizyki, ilustracja: Niklas Elmehed © Nobel Prize Outreach

Nagrodę dla Pierre'a Agostiniego, Ferenca Krausza i Anne L'Huillier komentuje dr. inż. Cezariusz Jastrzębski.

Interaktywny poradnik dla nowych studentów PW

Logo platformy LeOn PW

Zaczynasz swoją przygodę na Politechnice Warszawskiej i najważniejszych informacji zebranych w jednym miejscu? Skorzystaj z interaktywnego przewodnika dostępnego na platformie edukacyjnej leon.pw.edu.pl.

Elektrolit stały bohaterem najlepszej pracy magisterskiej roku 2022/2023

Aleksandra Cuper wraz z promotorami swojej pracy magisterskiej

Nowy rok akademicki to nowe wyzwania. Ci, którzy mają przed sobą wyzwanie napisania pracy dyplomowej, mogą się zainspirować pracą laureatki ostatniej edycji nagrody im. prof. Józefa Dygasa — Aleksandry Cuper.

Rozpoczynamy nowy rok akademicki!

Uczestnicy uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024