W związku z realizacją projektu: "Domieszkowane nanocząstkami ciekłokrystaliczne światłowodowy mikrostrukturalne o wysokiej efektywności przestrajania polem elektrycznym" (finansowanego przez NCN w ramach projektu OPUS) ogłoszony zostaje konkurs na stanowisko student-stypendysta.Stypendium naukowe w wysokości 1000 zł miesięcznie przez okres 6 miesięcy.

Główne zadania badawcze:

Badanie wpływu domieszkowania nanocząstkami ciekłych kryształów na napięcie progowe Frederiksa oraz na czasy przełączania ciekłokrystalicznych struktur fotonicznych w obecności zewnętrznego pola elektrycznego.

Wymagania wobec kandydata:

1. Status studenta III roku na studiach I stopnia na kierunku fotonika;
  2. Wykonywanie pracy dyplomowej inżynierskiej o tematyce z zakresu optyki ciekłych kryształów;
  3. Doświadczenie w pracy eksperymentalnej w laboratorium optycznym;
  4. Znajomość podstaw optyki ciekłych kryształów i fotoniki światłowodowej;
  5. Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym korzystanie z fachowej literatury naukowej.

Oczekiwania wobec kandydatów:

• Dyspozycyjność w godzinach poza zajęciami w ramach regularnego programu studiów;
  • Inicjatywa w rozwiązywaniu problemów technicznych;
  • Umiejętność pracy w zespole.

Lista wymaganych dokumentów:

1. Życiorys kandydata z uwzględnieniem ewentualnych dotychczasowych osiągnięć naukowych (np. udział w projektach badawczych, nagrody i stypendia naukowe, uczestnictwo w kołach naukowych, udział w konferencjach);
  2. List motywacyjny wraz z krótkim opisem zainteresowań naukowych (nie więcej niż 1 strona).

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Prof. dr hab. Tomasz Woliński, Wydział Fizyki PW, ul. Koszykowa 75 pokój 126, 00-662 Warszawa

Termin nadsyłania zgłoszeń: 28.03.2019, godz. 13:00.

Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli w przesłanej dokumentacji: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, zawartych w ofercie stypendialnej dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych – ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (Dz. U. UE L 119/1 z dnia 4 maja 2016 r.) – „RODO”."

Jednostka przedstawiająca ofertę stypendialną zastrzega sobie prawo kontaktu z wybranymi kandydatami.