Z dniem 17.02.2021 wpisane do rejestru zostało Koło Naukowe Fizyki Komputerowej działające przy Wydziale Fizyki. Celem jego powstania było pogłębienie i rozpowszechnienie owej dziedziny nauki wśród studentów Politechniki Warszawskiej. Jego pomysłodawcą i opiekunem jest prof. Gabriel Wlazłowski.

Struktura działania Koła opiera się głównie na realizacji tematów projektów nadesłanych przez pracowników zakładów naukowych Wydziału, ale jesteśmy również otwarci na spontaniczne pomysły członków. Organizujemy także cykliczne seminaria online, w których każdy może wziąć udział. Dotyczą one m.in. architektury wydziałowego superkomputera „Dwarf” czy też szeroko pojętego programowania.

Wszystkich chętnych poznania szczegółów naszej działalności gorąco zapraszamy na kanał MS Teams z kodem: bjpb2dr