Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM -TECH Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

OFERTA PRACY
Nazwa stanowiska: Doktorant/asystent
Dziedzina: Nanokompozyty, nanostruktury, inżynieria materiałowa, fizyka
Sposób wynagradzania (wynagrodzenie
w ramach umowy o pracę/stypendium):
Umowa o pracę/stypendium
Liczba ofert pracy: 1
Kwota wynagrodzenia/stypendium
(„X0 000 PLN pełne koszty
wynagrodzenia, tj. orientacyjna kwota
wynagrodzenia netto to X 000 PLN”)
do 5000 PLN (wynagrodzenie wraz z kosztami pracy), w zależności o
zaangażowania
Data rozpoczęcia pracy: 09.2020
Okres zatrudnienia: 1 rok (z możliwością przedłużenia o rok)
Instytucja (zakład / instytut / wydział /
uczelnia / instytucja, miasto):
Wydział Fizyki, Politechnika Warszawska
Kierownik/kierowniczka projektu: Prof. dr hab. inż. Mariusz Zdrojek
Tytuł projektu: Thermoplastic nanocomposites for efficient screening of microwave
electromagnetic radiation
Projekt jest realizowany w ramach programu TEAM -TECH Fundacji na
rzecz Nauki Polskiej
Opis projektu: Główny cel projektu dotyczy rozwoju technologii produkcji innowacyjnego
materiału kompozytowego posiadającego unikalne właściwości
elektromagnetyczne w zakresie mikrofal i THz, i w zależności o wypełniacza
służącego do ochrony przed niechcianym promieniowaniem
elektromagnetycznym (EM) lub wykazującego właściwości niskostratne.
Zadania badawcze: 1. Modelowanie procesów mokrej eksfoliacji
2. Modelowanie parametrów mikrofalowych nanokompozytów
3. Analiza pomiarów właściwości w zakresie mikrofal i THz
4. Analiza własności dielektrycznych kompozytów
Oczekiwania wobec kandydatów: 1. Znajomość urządzeń pomiarowych w zakresie mikrofal i metodologii
2. Znajomość metod modelowania właściwości elektromagnetycznych
materiałów i falowodów w zakresie mikrofal
3. Znajomość oprogramowania COMSOL
4. Znajomość języka angielskiego
Lista wymaganych dokumentów: 1. CV
2. List motywacyjny
Oferujemy: 1. Realizację pracy dyplomowej w ramach projektu TEAM-TECH
2. Pracę w młodym i dynamicznym zespole
3. Możliwość zdobycia nowych umiejętności naukowo
technologicznych w dziedzinie nanotechnologii
Dodatkowe informacje o rekrutacji (np.
adres strony www):
Link do strony Euraxess (dotyczy
ogłoszeń na stanowiska doktorantów i

młodych doktorów):
Termin nadsyłania zgłoszeń: 31. 08.2020
Prosimy o zamieszczenie następującej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji
zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. z 2016 r. poz. 922 z późń. zm.)”