Logo

W projekcie „Defekty Topologiczne oraz Rozwiązania Samozwiązane w Mieszaninach Ultrazimnych Gazów Bosego i Fermiego przy Zastosowaniu Teorii Funkcjonału Gęstości” finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki, pod kierunkiem dra Marka Tylutkiego w Zakładzie Fizyki Jądrowej Politechniki Warszawskiej.
Informuję, że w środę, 3/03 o godz. 17:15 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące organizacji i przebiegu praktyk. Spotkanie przeznaczone jest głównie dla studentów 6-go semestru studiów I-go stopnia oraz studentów studiów II-go stopnia. Mogą w nim też wziąć udział inne osoby zainteresowane wcześniejszym odbyciem praktyk. Spotkanie odbędzie się na zespole…
Przedstawiamy informację od przychodni CENTERMED: W związku z licznymi zapytaniami ze strony pacjentów/studentów PW i codzienną obserwacją ich wiedzy na temat zasad korzystania z opieki medycznej w ramach posiadanego statusu ubezpieczenia i zasad finansowania usług w ramach NFZ przekazujemy materiały informacyjne w tym zakresie. Szczególnie w czasach stanu epidemii, kiedy…
Dwóch naszych studentów - Mateusz Nieborek oraz Maciej Nowagiel zostało laureatami stypendium Ministera Edukacji i Nauki !
Z żalem żegnamy naszego kolegę i współpracownika, promotora współpracy ze Zjednoczonym Instytutem Badań Jądrowych w Dubnej śp. mgr. inż. Marka Peryta, który zmarł 23 lutego br. w Moskwie. Pozostanie w naszej pamięci jak oddany naukowiec i świetny dydaktyk. Zamieszczamy wspomnienie jednego ze współpracowników Marka Peryta.
Szesnaście osób z Politechniki Warszawskiej otrzymało Nagrody Ministra Edukacji i Nauki za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej w tym pracownik naszego wydziału dr hab. Teodor Buchner. Laureatów poznaliśmy 19 lutego 2021 roku – w Dniu Nauki Polskiej podczas uroczystego spotkania online. Serdecznie gratulujemy!
Z dniem 17.02.2021 wpisane do rejestru zostało Koło Naukowe Fizyki Komputerowej działające przy Wydziale Fizyki. Celem jego powstania było pogłębienie i rozpowszechnienie owej dziedziny nauki wśród studentów Politechniki Warszawskiej. Jego pomysłodawcą i opiekunem jest prof. Gabriel Wlazłowski.
Prof. Hanna Zbroszczyk zrealizuje projekt "Eksploracja Diagramu Fazowego QCD Silnie Oddziałującej Materii w Eksperymentach HADES i CBM w GSI/FAIR" finansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu SONATA BIS. Serdecznie gratulujemy!
Osoba odpowiedzialna za organizację zajęć na wydziale Fizyki: mgr Agnieszka Pisarek, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. // Zajęcia będą odbywać się w trybie zdalnym za pośrednictwem aplikacji MS Teams oraz platformy Moodle. II semestr Zajęcia z …
Studenci przyjęci na studia II stopnia od semestru letniego w roku akademickim 2020/2021 i zainteresowani pomocą materialną, mogą ubiegać się o przyznanie stypendium socjalnego, specjalnego dla osób niepełnosprawnych, zapomogi oraz stypendium Rektora do 05.03.2021. Wnioski o przyznanie stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz wnioski o przyznanie zapomogi należy składać wyłącznie przez…