Aktualności

O mikrostrukturach falowodowych na Å‚amach Scientific Reports

Przykłady próbki światłowodowej ze stabilnym i precyzyjnie ustalonym okresowym ustawieniem molekuł ciekłokrystalicznych w fazie nematycznej

W czasopiśmie naukowym wydawanym przez Nature Portfolio opublikowano artykuł naszych fotoników, którzy zajęli się wytwarzaniem ciekłokrystalicznych okresowych mikrostruktur falowodowych. Zadaniem tych struktur jest sterowanie propagacją światła za pomocą m.in. zewnętrznego pola elektrycznego, światła lub temperatury.

Udany eksperyment synchrotronowy w Diamond Light Source

Dr inż. Przemysław Dzięgielewski (w tle) i prof. Jerzy Antonowicz podczas prac w Diamond Light Source

Duet naszych badaczy, dr inż. Przemysław Dzięgielewski i prof. Jerzy Antonowicz, ma za sobą owocny pobyt w brytyjskim Didcot, siedzibie jednej z najnowocześniejszych placówek synchrotronowych na świecie.

Ostatni dzień na złożenie dokumentów

Zdjęcie dokumentów leżących na segregatorze

Do 12 września włącznie zarejestrowani kandydaci mogą składać dokumenty wymagane w rekrutacji na studia II stopnia.

Festiwal Młodych Inżynierów powraca!

upominki dla uczestników Festiwalu Młodych Inżynierów

W sobotę 16 września zapraszamy na wydarzenie organizowane w ramach 27. Festiwalu Nauki. Pięć wydziałów PW znowu połączy siły, żeby młodszym i starszym pokazać różnorodność inżynierskiego świata i zaprosić do wspólnego odkrywania jego możliwości.

Warsztaty inaugurujące działalność Sieci Centrów Doskonałości XFEL

logo XFEL

Instytut Fizyki PAN zaprasza na spotkania, które odbędą się 14-15.09.2023 w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. W trakcie warsztatów zaprezentowane zostaną najnowsze prace naukowe prowadzone z użyciem rentgenowskich laserów na swobodnych elektronach – XFEL.

Wyniki pracy inżynierskiej naszego studenta opublikowane w Crystals

logo czasopisma naukowego Crystals

Najważniejsze wyniki zgromadzone przez PawÅ‚a Polaka podczas realizacji jego pracy inżynierskiej przygotowanej pod opiekÄ… naukowÄ… dr. hab. inż. Tomasza Pietrzaka ukazaÅ‚y siÄ™ w czasopiÅ›mie Crystals (IF = 2.7). 

Przedłużone zapisy na studia II stopnia

Zdjęcie dokumentów leżących na segregatorze

Kandydaci mają czas na rejestrację do 11 września, a już zarejestrowane osoby powinny dostarczyć wymagane dokumenty do 12 września włącznie.

Są widoki na elektronikę 2D w skali przemysłowej

abstrakt graficzny

Publikacja grupy dr. inż. Jakuba Sitka w ACS Applied Materials & Interfaces

Wakacje w CERNie

Dziekan Wojciech Wróbel wraz z naukowcami i studentami Wydziału Fizyki PW

MiÄ™dzy czerwcem a wrzeÅ›niem w najwiÄ™kszym europejskim oÅ›rodku badaÅ„ jÄ…drowych CERN Å‚atwo trafić na reprezentantów WydziaÅ‚u Fizyki PW. Nasi naukowcy i studenci biorÄ… czynny udziaÅ‚ w zbieraniu i analizowaniu danych do kilku ważnych eksperymentów.

Wyniki prac naszych fizyków w Journal of Power Sources

Okładka czasopisma naukowego Journal of Power Sources

W specjalnym numerze czasopisma naukowego poÅ›wiÄ™conego elektrochemicznej konwersji energii opublikowano nowÄ… pracÄ™ zespoÅ‚u dr. hab. inż. Tomasza Pietrzaka zrealizowanÄ… we współpracy z Uniwersytetem WileÅ„skim.