Logo

Aktualności

Wigilia wydziałowa 2018

//
W imieniu Dziekana Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Mirosława Karpierza zapraszam na tegoroczną Wigilię Wydziałową organizowaną tradycyjnie przez Studentów, która odbędzie się w czwartek 20 grudnia 2018 r. o godzinie 14:30 w Auli Gmachu Fizyki. O godzinie 16:15 w sali 111 odbędzie się tradycyjne spotkanie, na które szczególnie serdecznie zapraszamy pracowników emerytowanych.

Sukces naszego pracownika w kolaboracji eksperymentu Multi-Purpose Detector (MPD)

//
W dniach 29-30 października 2018 r. w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja) odbyło się spotkanie kolaboracji eksperymentu Multi-Purpose Detector (MPD). W trakcie zebrania na stanowisko "Spokesperson" tej kolaboracji, na 3-letnią kadencję został wybrany pracownik Wydziału Fizyki PW, dr hab. inż. Adam Kisiel, prof. PW.

Wydział Fizyki liderem przyszłej współpracy Politechniki Warszawskiej

//
Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz Grupy LOTOS S.A. i spółki LOTOS Lab 25 września 2018 r. podpisali dokumenty inicjujące wspólną działalność badawczo-rozwojową. Współpraca polegać będzie na przygotowaniu prototypów wybranych urządzeń z obszaru niskoemisyjnego transportu oraz magazynowania energii. W wydarzeniu wziął udział Tomasz Dąbrowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii.