Logo

Aktualności

WF Lektoraty języka angielskiego sem.letni 2018/19

//
W załączonych dokumentach przedstawiony został podział na nowe grupy z języka angielskiego oraz ważna informacja dla semestru 4 w związku z rozwiązaniem grupy mgr Agnieszki Pisarek - w załączniku procedura znalezienia nowej grupy.

Konkurs na stanowiska Student - Stypendysta w grupie Teorii Jądra Atomowego

//
Konkurs na stanowiska Student - Stypendysta w grupie Teorii Jądra Atomowego na Wydziale Fizyki PWZwycięzcy konkursu będą brali udział w badaniach naukowych realizowanych w ramach grantów badawczych:1. Badanie turbulencji kwantowej w układzie silnie skorelowanych fermionów (kierownik dr hab. G. Wlazłowski)2. Niskoenergetyczne procesy jądrowe w zależnej od czasu teorii funkcjonału gęstości energii (kierownik pirof. dr hab. P. Magierski)finansowanych przez Narodowe Centrum Nauki.

Dariusz Aksamit: najważniejsze to uczyć krytycznego myślenia

//
Nasz pracownik Dariusz Aksamit otrzymał nagrodę XIV edycji konkursu Popularyzator Nauki w kategorii Animator. Konkurs jest organizowany przez serwis Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Sukces naszego pracownika w kolaboracji eksperymentu Multi-Purpose Detector (MPD)

//
W dniach 29-30 października 2018 r. w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja) odbyło się spotkanie kolaboracji eksperymentu Multi-Purpose Detector (MPD). W trakcie zebrania na stanowisko "Spokesperson" tej kolaboracji, na 3-letnią kadencję został wybrany pracownik Wydziału Fizyki PW, dr hab. inż. Adam Kisiel, prof. PW.

Wydział Fizyki liderem przyszłej współpracy Politechniki Warszawskiej

//
Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz Grupy LOTOS S.A. i spółki LOTOS Lab 25 września 2018 r. podpisali dokumenty inicjujące wspólną działalność badawczo-rozwojową. Współpraca polegać będzie na przygotowaniu prototypów wybranych urządzeń z obszaru niskoemisyjnego transportu oraz magazynowania energii. W wydarzeniu wziął udział Tomasz Dąbrowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii.