Logo

Aktualności

Wybór specjalności

//
Studenci 5-go semestru studiów inżynierskich na kierunku Fizyka Techniczna proszeni są o składanie w Dziekanacie deklaracji wyboru specjalności, najpóźniej do 31.01.2019. Średnią skumulowaną oraz skumulowaną liczbę punktów ECTS po 4 semestrze, proszę wpisać z systemu USOSWEB (Dla studentów - Zaliczenia etapów) https://usosweb.usos.pw.edu.pl

Konkurs na stanowisko pracownika naukowego w projekcie (dla studenta)

//
W związku z realizacją projektu: "Terahercowe wielozadaniowe dyfrakcyjne urządzenie poprawiające obrazowanie nowotworów skóry" (finansowanego przez NCBiR w ramach programu LIDER IX) ogłoszony zostaje konkurs na stanowisko pracownika naukowego w projekcie, dedykowane dla studenta.

Dariusz Aksamit: najważniejsze to uczyć krytycznego myślenia

//
Nasz pracownik Dariusz Aksamit otrzymał nagrodę XIV edycji konkursu Popularyzator Nauki w kategorii Animator. Konkurs jest organizowany przez serwis Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Sukces naszego pracownika w kolaboracji eksperymentu Multi-Purpose Detector (MPD)

//
W dniach 29-30 października 2018 r. w Zjednoczonym Instytucie Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja) odbyło się spotkanie kolaboracji eksperymentu Multi-Purpose Detector (MPD). W trakcie zebrania na stanowisko "Spokesperson" tej kolaboracji, na 3-letnią kadencję został wybrany pracownik Wydziału Fizyki PW, dr hab. inż. Adam Kisiel, prof. PW.

Wydział Fizyki liderem przyszłej współpracy Politechniki Warszawskiej

//
Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz Grupy LOTOS S.A. i spółki LOTOS Lab 25 września 2018 r. podpisali dokumenty inicjujące wspólną działalność badawczo-rozwojową. Współpraca polegać będzie na przygotowaniu prototypów wybranych urządzeń z obszaru niskoemisyjnego transportu oraz magazynowania energii. W wydarzeniu wziął udział Tomasz Dąbrowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Energii.