Projekt OMINO zainteresował Chińczyków

Logotyp projektu OMINO

Reprezentanci Ambasady Chin w Warszawie odwiedzili Wydział Fizyki, by porozmawiać o głównych założeniach projektu OMINO koordynowanego przez prof. Janusza Hołysta.

Podczas spotkania, które odbyÅ‚o siÄ™ 25 marca, na wydziale goÅ›cili: Jiayi Cheng, Radca ds. Nauki i Technologii, Dejun Duan, Drugi Sekretarz, oraz Lin Li, Druga Sekretarz. Spotkanie odbyÅ‚o siÄ™ na proÅ›bÄ™ Ambasady Chin i miaÅ‚o na celu poszerzenie współpracy miÄ™dzy WydziaÅ‚em Fizyki PW i uniwersytetami chiÅ„skimi w dziedzinie zwalczania przeÅ‚adowania informacyjnego. Przeprowadzone rozmowy pozwoliÅ‚y na przedstawienie zaÅ‚ożeÅ„ projektu unijnego Overcoming Multilevel INformation Overload (OMINO) koordynowanego przez PW. Przedyskutowano m.in. efekty przeciążenia informacyjnego w Chinach, możliwoÅ›ci wspólnych prac naukowych w oparciu o Å›rodki unijne i programy badawcze z Chin. ChiÅ„czycy zadeklarowali szerokÄ… pomoc w organizacji staży badawczych pracowników PW w zespoÅ‚ach Partnerów OMINO w Jiangsu University i Beihang University.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele ze strony PW: prof. Janusz Hołyst (koordynator OMINO), dr Julian Sienkiewicz, Jolanta Sadowska oraz Grzegorz Robak i Patrycja Kluź, reprezentujący Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.